Menu

Ukraine International

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Ukraine International na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Ukázať filtre
  • Irán
    Z: Viedeň (VIE)
    Tehran
    Skontrolujte údaje
    od 242 EUR

Ukraine International

Spoločnosť Ukraine International Airlines je vlajkovou loďou a zároveň najväčšou leteckou spoločnosťou na Ukrajine. Prevádzkuje nákladné, ako aj osobné lety vnútroštátneho a medzinárodného charakteru v rámci Európy, Blízkeho východu, USA a Ázie.

Aerolínie vznikli v roku 1992 ako jedna z prvých spoločností na Ukrajine, na ktorej založení sa podieľal zahraničný kapitál (írska spoločnosť Guinness Peat Aviation). Na začiatku druhej polovice 90tych rokov do firmy ešte investovali a akcionármi sa stali Austrian Airlines a Swissair, v roku 2000 ich potom doplnila Európska banka pre obnovu a rozvoj.

V súčasnosti sú nízkonákladové Ukraine International Airlines ukrajinským strategickým podnikom v leteckom biznise.

Batožina

V lietadlách Ukraine International Airlines je možné prepravovať príručnú batožinu. Jej počet, rozmery a váha závisia od letovej trasy a triedy, v ktorej pasažieri cestujú. Podobné pravidlá platia aj pre zapísanú batožinu.

Osobitné podmienky prepravy sa týkajú hudobných pomôcok, športového náradia a prepravy zvierat, vrátane rozmerov a váhy ich prepravných boxov. Niektoré letiská prepravu objemnejších zvierat nedovoľujú.

Ukraine International Airlines umožňujú aj prepravu munície a zbraní, ale len v nákladovom priestore a s tým, že ich držiteľ k nim musí mať príslušné dokumenty.

Cestovne triedy

Ukraine International Airlines ponúkajú možnosť cestovať v troch triedach: Business, Economy a Premium Economy.

Rozdiely medzi jednotlivými triedami spočívajú napríklad v komforte sedačiek - vo vyšších triedach majú cestujúci viac miesta pre nohy, v Business triede sa dokonca sedačky dajú sklopiť na pohodlné ležadlá. Odlišnosti sa ale týkajú aj počtu a rozmerov batožiny či palubného menu, ktorého bohatosť a výber závisí aj na letovej trase.

Online check-in

Aerolínie ponúkajú aj možnosť online check-inu a to buď na webe Ukraine International Airlines, alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie spoločnosti. Online check-in pre cestujúcich v Business a Premium Economy triede, ako aj pre tých, ktorí si rezervovali službu výberu sedadiel, je možný už 14 dní pred plánovaným odletom.

Cestujúci v triede Economy, ktorí si vopred nerezervovali miesta na sedenie, môžu online check-in riešiť 48, respektíve 24 hodín pred odletom, v závislosti na type letu (pravidelný, charterový), najneskôr však do 2 hodín pred odletom.

Letka Ukraine International Airlines

Flotila spoločnosti Ukraine International Airlines pozostáva najmä zo strojov Boeing typov 777-200ER, 767-300ER a spoľahlivých 737 novej generácie. V závislosti od model rady sú tieto stroje schopné letieť rýchlosťou 800-900 km/h a ich maximálny dolet je na úrovni 5000 až 14 000km. Boeingy v službách UIA sú doplnené aj niekoľkými kusmi lietadiel Embraer-190.

Medzinárodné letisko Boryspiľ v Kyjeve

Hlavným dopravným uzlom pre lety a flotilu Ukraine International Airlines je Medzinárodné letisko Boryspiľ, ktoré leží asi 30km východne od Kyjeva. Ide o najväčšie letisko na Ukrajine, ktoré obslúži viac ako 50% osobnej leteckej dopravy v krajine. Infraštruktúra letiska je na vysokej úrovni, cestujúci tu nájdu plne vybavený hotel, komfortné salóniky, duty-free obchody, ako aj reštaurácie a kaviarne. V priestoroch letiska sa nachádza aj zmenáreň, banky, niekoľko bankomatov, detský kútik, priestor pre fajčiarov, stanica urgentnej zdravotnej starostlivosti a dokonca aj sobášna miestnosť. Voľný prístup k WiFi je záležitosťou terminálu D.

Jedlo

Strava je pri niektorých letoch s Ukraine International Airlines zahrnutá v cene letu, pri iných trasách je nutné si za túto službu priplatiť. Na základe požiadaviek cestujúcich dokážu kuchári, pracujúci pre UIA, pripraviť aj vegetariánske, vegánske či košér pokrmy, rovnako ako jedlá pre deti. Objednávku je však nutné realizovať nie menej ako 36 hodín pred odletom. Spomínané pokrmy je možné na istých linkách dostať aj zdarma.

Doplnkové služby na palube

Pri letoch s Ukraine International Airlines sa dá využiť zábavný audio-vizuálny systém najmä na palube lietadiel Boeing 777-200ER pri letoch vo vyšších triedach. V ponuke sú desiatky filmov (domácich aj zahraničných, vrátane kasových trhákov), televíznych show, detských programov a rozprávok. K dispozícii je aj široký výber hudobných albumov, sekcie športu či populárne hry. Program funguje v niekoľkých jazykových mutáciách. Spoločnosť Ukraine International Airlines ponúka aj možnosť využitia vernostných programov, vďaka ktorým cestujúci môžu získať zaujímavé zľavy a benefity.