Menu

Vyhľadať lety na letisko Jerevan Zvartnots

Jerevan 

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: arménčina
  Časové pásmo: UTC +4
  Mena: Arménsky dram (AMD)

 • Miestne alkoholické nápoje

  Keď už budete v Jerevane, rozhodne musíte ochutnať miestny alkohol - Ararat. Jedná sa o druh arménskej brandy vyrobenej z bieleho hrozna.

 • Ružové centrum

  Mnohé budovy v centre Jerevanu majú ružovú farbu. Je to preto, že boli postavené zo sopečného tufu alebo sedimentárnej horniny, ktoré sú presne v takejto farbe.

 • Ucíťte náladu mesta

  Skoro povinná je prechádzka ulicou Aboviana, teda hlavnou nákupnou ulicou mesta. Tu a v bezprostrednej blízkosti nájdete veľa obklopených zeleňou barov a kaviarní.

Čo vidieť v Jerevane?

Jerevan je hlavným a najväčším mestom Arménska. Je to jedno z najstarších, stále obývaných miest na svete - ľudia tu žijú od roku 782 p.n.l.! Dnes je priemyselným a kultúrnym centrom krajiny, ktorá získava čoraz väčší záujem turistov.

Aký je Jerevan? Je to originál, malý originál. V porovnaní s európskymi hlavnými mestami je to malé mestečko, ktoré možno spoznať pešky. Na to aby ste spoznali toto mesto Vám stačia dva až tri dni. V samom srdci Jerevane uvidíte námestie Republiky, kde sa večer stretávajú miestni obyvatelia a turisti, sú tam pekné, farebné fontány. Pôsobivé sú tiež budovy z pieskovca - múzeá, hotely, kancelárie ministerstiev. Centrum ostro kontrastuje s okolitými domami a panelákmi, ktorých sláva už dávno pominula, ak vôbec nejakú slávu mali.

Keď tu budete, budete sa cítiť trochu ako v minulosti lebo uvidíte autá, ktoré už dávno zmizli z európskych ciest. Kúsok od spomínaného námestia Republiky, môžete vidieť mestský trh, kde miestni obyvatelia nakupujú a Vy môžete tam spoznať atmosféru Jerevanu. Kúpite si sem suveníry, remeslo a oblečenie.

Navštívte mestské kaskády. Je to komplex postavený na svahu, severne od centra. Jedná sa o veľké biele schody, obklopené fontánami a zeleňou. Ak sa vyšliapete až na vrchol, uvidíte panorámu Jerevanu, a za pekného počasia si všimnete aj vrchol sopečného masívu Ararat.

Kultúra zábavy mimo domova je čoraz častejšia v Jerevane. Ak chcete ochutnať miestne jedlá iďte napríklad do krčmy na Yerevan ul. Teryan 91 alebo do reštaurácii Lavash na ul. Tumanyan 21. Veľkým výberom dobrého a miestneho piva je známy bar Dargett na Arami 72. Ak dávate prednosť vínu, iďte do In Vino Yerevan ul. Saryan 6.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Jerevan Zvartnots

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Jerevane

Nájsť hotely v Jerevane