Menu

Vyhľadať lety na letisko Hurghada Intl Airport

Ukázať filtre

Hurgada

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: arabčina
  Časové pásmo: UTC +2
  Mena: Egyptská libra (EGP)

 • Rovnako ako huby po daždi

  Prvý hotel bol tu postavený v roku 1965 a ďalšie boli postavené neuveriteľne rýchlym tempom a dnes je ich tu viac ako 300 na pobreží, ktoré má približne 60 km!

 • Atmosferická oblasť

  Ak chcete cítiť atmosféru mesta, nezabudnite navštíviť jedinečnú časť mesta Hurghada - Daharu. Choďte na najväčší bazár a pozrite sa do kaviarne, kde si objednáte skutočnú tureckú kávu.

 • Užite si morské krásy

  Ak budete mať príležitosť uvidieť morské dno tak určité ju využite. Mnohé požičovne ponúkajú lode s priehľadným dnom, ktoré vám umožňujú obdivovanie úžasných koralových útesov.

Čo vidieť v Hurghade?

Hurghada je mesto nachádzajúce sa vo východnej časti Egypta, na pobreží Červeného mora. Je to jeden z najdôležitejších bodov na svetovej turistickej mape, mesto je súčasťou Riviéry Červeného mora, regiónu, kde teplota v najchladnejšom mesiaci roka neklesá pod 25 stupňov.

Hurghada je ideálnym miestom pre potápačov. Nachádza sa medzi päťdesiatimi koralovými útesmi, ako sú Erg Abu Ramada, Omo Gammar, Shabroor Om Gammar a South Abu Ramada. Nájdete tu asi dvesto potápačských základní, rovnako ako mnoho vrakov, ktoré budete môcť obdivovať pri potápaní - medzi nimi sú lode ako Salem Express, Seastar alebo Thistlegorm.

Potápanie nie je samozrejme jediným vodným športom, s ktorým sa môžete v tejto oblasti oboznámiť. Budete si môcť vyskúšať kitesurfing, windsurfing alebo surfovanie. K dispozícii sú tiež krásne, piesočné pláže a more v úžasnej azúrovej farbe, jednoducho rajské miesto na odpočinok.

Keď budete v Hurghade, tak iďte na mestský trh. Milióny farieb na každom stánku určite na vás zapôsobia. Čo by ste si mali kúpiť v takomto mieste? Určite extrémne aromatické korenie a jedinečné čaje. Bez ohľadu na to, na čo sa rozhodnete, nezabudnite na to, že nikdy by ste nemali byť spokojní s pôvodnou cenou. Vyjednávanie je neoddeliteľnou súčasťou nákupného procesu.

Vzhľadom na to, že ide o turistické mesto nájdete tu veľa miest na to, aby ste sa najedli. Veľmi obľúbeným miestom je Le Garage - Gourmet Burger pri Abu Tig Marina, reštaurácia sa špecializuje na hamburgery. The Heaven na Hurghada Marina Boulevard je známe z ohľadu na morské plody! Reštaurácia, ktorá stojí za návštevu keď už bude tma je Chuchichaschtli - swiss house ul. El Balad. Je tam veľký jedálenský priestor, určený pre stravovanie vonku, ktorý je ozdobený rastlinami a zavesenými svetlami.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Hurghada Intl Airport

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Hurgade

Nájsť hotely v Hurgade