Menu

Vyhľadať lety na letisko Ostrava Airport

Ostrava

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: čeština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Česká koruna (CZK)

 • Zanikajúci hrad

  Sliezskoostravský hrad momentálne sa nachádza o 10 metrov nižšie ako pred 150 rokmi! Kedysi sa nachádzal na vysokom kopci, no dnes stojí na rovine. Je to výsledok ťažby uhlia a baníckych škôd, ktoré spôsobili zníženie pozemku a zničenie historického objektu. Zrúcaniny hradu veľa rokov neboli vizitkou mesta. Na šťastie po 1990 roku sa podarilo zabezpečiť pozemok a rekonštruovať väčšinu hradu.

 • Žúrka, ktorá trvá 24 hod.

  Sláva ulice Stodolní ako zábavného centra Ostravy už dávno prekročila české štátne hranice. Táto nenápadná a husto zastavená ulička, ktorá sa nachádza na okraji ostravského starého mesta, je plná barov, reštaurácií a klubov. No počas leta je plná ľudí, ktorí sa sem zabávajú až do rána. V dave okrem češtiny počujete aj poľštinu, nemčinu a aj taliančinu!

 • Mesto pohraničia

  Ostrava je mestom pohraničných kultúr – českej, sliezskej a poľskej. Pravobrežná časť mesta od storočí je obývaná poľskými obyvateľmi, ktorí hovoria sliezštinou, teda sliezským dialektom. No napriek tomu, že dnes väčšina z týchto ľudí deklaruje českú národnosť, tieto vplyvy sú stále prítomné. Okrem toho v Ostrave pracuje veľa Poliakov, ktorí každodenne sem prichádzajú z neďalekého Poľska.

Čo vidieť v Ostrave?

Najväčšie mesto českého Sliezska je známe svojou bohatou priemyselnou históriou, ale vie aj prekvapiť svojou inou tvárou. Veď to sem sa nachádza Sliezskoostravský hrad alebo nádherná Zoologická záhrada, v ktorej môžete obdivovať ohrozené druhy zvierat z celého sveta.

Ostrava sa nachádza na hranici Moravy a Sliezska a v blízkosti poľskej štátnej hranice. Mesto bolo založené v 13. storočí, vtedy tiež vznikla najznámejšia stavba Ostravy z tohto obdobia – Sliezskoostravský hrad. Historické mesto v Ostrave je husto zastavené meštianskymi domami a verejnými budovami z 19. a 20. storočia. Na hlavnom námestí – teda na Masarykovom náměstí, je treba uvidieť renesančno-barokovú radnicu a vychutnať si atmosféru priemyselného centra mesta. Za návštevu stojí už spomínaná Zoologická záhrada – je to moderný komplex plný exotických zvierat.

Priemyselné dedičstvo mesta je prítomne takmer na každom kroku - hneď vedľa hlavnej ulice, ktorá spája železničnú stanicu s centrom mesta, sa nachádza šachta zatvorenej bane Jindřich! Za návštevu stojí aj historická baňa Michal, je to nachádzajúci sa na predmestí komplex budov s úžasným parným strojom zo začiatkov 20. storočia! Deti s radosťou uvidia komplex Dolní Vítkovice. Historické budovy huty, bane a elektrárni (so zachovaným pôvodným vybavením!) dnes plnia úlohu galérie, múzea techniky a miesta konania svetoznámeho festivalu Colours of Ostrava.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Ostrava Airport

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Ostrave

Nájsť hotely v Ostrave