Menu

Vyhľadať lety na letisko Záhřeb Pleso

Ukázať filtre

Záhreb

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: chorvátčina
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Chorvátska kuna (HRK)

 • Názov mesta

  Legenda hovorí, že keď unavení bojovníci prešli mestom, vedľa fontány Manduševac v Dolnom Meste stalo krásne dievča, ktoré načerpalo (zagrebala) vodu pre nich.

 • Múzeum technológie

  Jedným z najnavštevovanejších múzeí v Chorvátsku je práve v Záhrebe. Bolo otvorené v roku 1954. Tu uvidíte stále pracujúci parný motor z devätnásteho storočia, staré vlaky a autá.

 • Zoologická záhrada

  Ak cestujete s dieťaťom, pozrite sa do zoologickej záhrady v parku Maksimir, ktorá tu pôsobí od roku 1925. V súčasnosti žije tam takmer 2000 zvierat, predstavitelia takmer 300 druhov. 

Čo vidieť v Záhrebe?

Hoci Záhreb leží na rovine, staré mesto je rozdelené na Dolné a Horné mesto. Tieto dve časti spája uspinjača postavená v roku 1888, teda vozeň, ktorý jazdí po koľajniciach hore-dole. Cesta trvá len minútu, ale je to jedinečný zážitok. Samozrejme existujú aj schody medzi týmito dvoma úrovňami starého mesta.

V hornom meste začnite prehliadku od Trgu sv. Mareka, ktorý vytvára dojem centra malého mesta. Pozrite sa na strechu kostola sv. Mareka s farebným erbom Chorvátska. Na oboch stranách kostola je budova parlamentu a sídlo vlády a prezidenta. Ak budete tu večer, určite počkajte, kým sa začne tmať. Uvidíte, ako krásne svietia pouličné lampy.

Máte chuť na nejaký pohyb? Iďte nad jazero Jarun, ktoré sa nachádza v centre mesta. Vzniklo po pôvodní, ktorú spôsobila miestna rieka Sava. Jarun to nielen možnosť ochladiť sa vodu, ale aj skvelé miesto pre vodné športy. Môžete si prenajať kanoe, loď, šliapadlo alebo si vyskúšať potápanie.

Radi by ste sa unavili v chorvátskej horúčave? Iďte električkou do pohoria severne od mesta. Na horu Medvednicu, ktorá meria 1030 metrov nad morom, vedie asfaltová cesta, ale sú tu tiež označené turistické chodníky. Zoberte si so sebou mapu, pretože označenia v horných častiach hory môžu byť nejasné.

Obyvatelia Záhrebu najčastejšie nakupujú na námestí Dolac v Dolnom Meste. Dostanete tu najchutnejšie rajčiny, plné chute zeleniny, čerstvé ryby a chlieb z miestnych pekární. Ak ste naozaj hladní, námestie je obklopené kaviarňami a reštauráciami s lahodnou miestnou kuchyňou. Vyskúšajte domaće klobasice, teda domáce klobásky alebo čevapčiči - grilované mäso.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Záhřeb Pleso

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Záhrebe

Nájsť hotely v Záhrebe