Menu

Vyhľadávanie letov do Bergen

Ukázať filtre

Bergen

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Brána k fjordom

  Bergen je často pomenované ako brána k fjordom - v blízkosti tohto mesta je pobrežie Nórska plné zálivov a svahov, ktoré klesajú priamo do vody. Odporúčame navštíviť fjordy na konci jari, keď kvitnú okolité stromy a kríky.

 • Pre melancholikov

  Máte radi teplo, slnko a jasnú oblohu? Cesta do Bergenu môže byť pre Vás šok! V tomto meste v Nórsku daždi priemere 275 dní v roku. Mesto, fjordy a miestna kuchyňa, plná rybích jedál a jedál z ostatných druhov mäsa, efektívne kompenzujú tieto nepríjemnosti.

 • Majetok spoločnosti Fisketorget

  Pre gurmánov - povinná časť pobytu v Bergene. Fisketorget je známy trh (hlavné s rybami), ktorý je otvorený šesť dní v týždni, nachádza sa pozdĺž nábrežia zálivu Vågen. Majitelia stánkov vám umožnia ochutnať svoje špeciality, preto sa budete môcť dozvedieť ako chutí napr. sob!

Čo vidieť v Bergene?

Druhé najväčšie mesto Nórska a kultúrne hlavné mesto krajiny je veľmi zaujímavým miestom, ktoré sa môže pochváliť dlhou históriou, krásnymi pamiatkami a úžasnými výhľadmi.

Bergen bolo založené v 11. storočí ako rybárske a obchodné sídlisko, v neskorom stredoveku dokonca malo aj status hlavného mesta krajiny, no neskôr ho stratilo v prospech Osla. O obchodnej minulosti mesta svedči fakt, že až do 16. storočia bolo jednou s najdôležitejších pobočiek Hanzy. Dnes to uvidíte v Bryggen, mestské nábrežie je plné obchodných budov, ktoré v roku 1979 boli zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Okrem historického nábrežia pozoruhodné je Fisketorget, kde budete môcť ochutnať miestne špeciality a navštíviť historické domy z minulých storočí.

Dôležitým prvkom bergenskej krajiny sú kostoly - okrem katedrály svätého Olafa, alebo románskeho kostola Mariakirken, je tam aj tiež zrubový kostol Fantoft stavkirke (prestavaný po spálení v 90. rokoch 20. stor.). Pri vchode do prístavu sa nachádza pevnosť Bergenhus (postavená v roku 1240) a je dnes jedným z najstarších zachovaných hradov v krajine. Za návštevu stoji aj Gamlehaugen – je tam palác postavený v roku 1900, ktorý je kráľovskou rezidenciou a park v anglickom štýle.

Pre tých, ktorí radí majú krásne pohľady je Fløibanen - lanovka spájajúca mesto s vrcholom hory Fløyen, odkiaľ je najlepšia panoráma mesta.

Letiská v Bergen

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Bergen

Tabuľa odletov a príletov: Bergen

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Bergen

Nájsť hotely v Bergen