Menu

Vyhľadávanie letov do Brna

Ukázať filtre

Brno

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Pre fanúšikov MotoGP

  Nachádzajúci sa na okraji Brna Masarykův okruh je miestom, ktoré je dokonalé známe fanúšikom motoristického športu. Od roku 1965 sa sem koná jeden z pretekov Majstrovstiev sveta cestných motocyklov – Grand Prix Českej republiky.

 • Pozor na draka!

  V 16. storočí mal žiť na brehoch rieky Svratka drak, ktorý terorizoval miestne obyvateľstvo. Obyvatelia hodili mu barana, ktorý bol plný vápna. Drak ho zjedol a tak dlho hasil svoj smäd vodou z rieky, až vypukol. Od začiatku 17. storočia v radničnej bráne, visí dračia trofej - vypchatý krokodíl!

 • Moravské vína

  V Brne sa na každom rohu nachádzajú vinárne. Morava je živé vinárske centrum Českej republiky. Tradície tohto regiónu siahajú až rímskych čias! Stojí za to ochutnať miestne biele víno, aj napriek tomu fanúšikovia červeného vína sa tiež nebudú mať na čo sťažovať.

Čo vidieť v Brne?

Brno to druhé najväčšie mesto Českej republiky a hlavné mesto Moravy, má dlhú a bohatú históriu. Mesto bolo založené v 11. storočí, od 17. je administratívnym centrom Moravského kraja. Meštianske paláce, ktoré sa nachádzajú zvlášť na Námestí Slobody vedia upútať pozornosť svojou krásou a bohatými ornamentmi. Najstarší z nich - Dům pánů z Lipé je pôvodná renesančná budova! Počas prechádzky Starám mesto rozhodne stojí za návštevu katedrála svätého Petra a Pavla a Staromestská radnica s vyhliadkovou vežou.

Brno sa stalo v dejinách známe ako nedobytná pevnosť – mesto bolo neúspešne obliehané Švédmi v 17. storočí a pruskou armádou v 18. storočí. Až počas napoleonských vojen bola pevnosť prevzatá Francúzmi. Svedectvom týchto časov je postavená v 12. storočí pevnosť Špilberk, dnes múzeum a výnimočná rozhľadňa na mesto.

Mesto bolo tiež významným centrom v histórii ... genetiky. Viac dozviete sa o tom v augustiniánskom kláštore sv. Tomáša, kde sa nachádza malé Mendelovo múzeum. Je venované práci tohto priekopníka genetiky - Gregora Mendela, obyvateľa Brna a opáta, ktorý v kláštornej záhrade vykonal prvé pokusy a formuloval zákon dedičnosti.

Milovníci modernizmu v Brne nájdu aj niečo pre seba - je tu funkcionalistická Vila Tugendhat, ktorá bola navrhnutá v dvadsiatych rokoch 20. stor. slávnym architektom Ludwigom Mies van der Roheom, dnes je na zozname svetového dedičstva UNESCO.

Letiská v Brne

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Brna

Tabuľa odletov a príletov: Brno

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Brne

Nájsť hotely v Brne