Menu

Vyhľadávanie letov do Kievu

Ukázať filtre

Kiev

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Metro

  Tri linky spájajú mesto a najčastejšie navštevované turistami miesta. Za zmienku stojí stanica Arsenalna - jej nástupištia sú až 105 metrov pod zemou, je to najhlbšia stanica metra na svete!

 • Červená univerzita

  Červené odtiene stien Ševčenkovej univerzity nie je odkazom na komunizmus, ale úmyselný pokus architekta Vincenta Berettiho, ktorý v roku 1842 nariadil takéto dokončenie stavby.

 • Majdan

  Námestie nezávislosti v Kyjeve, svetoznáme pod svojim pôvodným názvom - Majdan, je jedným z najznámejších miest v meste. Avšak v posledných rokoch sa spája najmä s politickými demonštráciami.

Čo vidieť v Kyjeve?

Hlavné mesto a najväčšie mesto Ukrajiny sa v posledných rokoch stalo skutočnou európskou metropolou. Kyjev sa nachádza na oboch brehoch Dnepra, ale na západom brehu tejto rieky sa nachádza centrum a najdôležitejšie miesta.

Je najlepšie začať prehliadku Kyjeva z promenády nad Dneprom alebo ulici Chreščatik - hlavnej ulici mesta? Je to len na Vás, pretože obe miesta dobre zdôrazňujú atmosféru mesta - metropoly s bohatou históriou, ktorá vyrastala zo zrúcanín po 2. svetovej vojne. Zaujímavou skúsenosťou bude Zlatá brána, ktorá nie je veľmi vernou rekonštrukciou pôvodnej brány z 11. storočia, súčasná brána vznikla v 70. a 80. rokoch 20. storočia.
Kyjev je tiež známy veľkolepými ortodoxnými kláštornými komplexmi – barokovým Svätej Múdrosti, ktorý dnes slúži ako múzeum a je čiastočne pod štátnou správou a pravoslávna pečerská lavra. V podzemí tohto kláštora sú sprístupnené turistom katakomby. Zaujímavým miestom, ktoré je priľahlé k lavre, je pomník Matky vlasti. Socha vysoká na 62 m. pripomína obete 2. svetovej vojny. Milovníci športu by mali ísť na olympijský štadión, na ktorom v roku 2012 sa konalo finále majstrovstiev Európy vo futbale a ktoré sledovalo 70 000 divákov.

Keď už budete v Kyjeve musíte navštíviť aspoň jednú z mnohých skutočných ukrajinských reštaurácií. Každý by mal ochutnať ukrajinské národné jedlo - pravý boršč a pirohy - plemene.

Letiská v Kieve

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Kievu

Tabuľa odletov a príletov: Kiev

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Kieve

Nájsť hotely v Kieve