Menu

Vyhľadať lety do Nassau

Nassau

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC-4 (leto), UTC-5 (zima)

 • Láska k rum

  Importované alkoholy sú dosť drahé. Ak chcete stráviť veľa času v miestnych baroch, vyberte si to, čo dajú si miestni obyvatelia - rum alebo pivo - Kalik a Sands.

 • Atlantis

  V Nassau je jeden z najdrahších hotelov na svete - Atlantis. Nemusíte byť hosťom hotela aby ste si vyskúšali tobogan, ktorý vedie cez bazén so žralokmi. Vstupenka to približne 120 €.

 • Kráľovské schody

  V blízkosti nemocnice nájdete úchvatné, bohato vyrezávané schodisko postavené v roku 1793. Viedli do chránenej oblasti určenej len pre kráľovnú.

Čo vidieť v Nassau?

Hlavné mesto Bahám, o ktoré bojovali Španieli, Francúzi a Briti. Keď v roku 1703 vojaci úplne zničili Nassau, mesto sa stalo obľúbeným prístavom pirátov. Nakoniec to Veľká Británia zvíťazila.

Ak máte príležitosť, iďte do Nassau na prelome roka. Dvakrát – tj. 26. decembra a 1. januára sa tu koná Junkanoo – obrovský sprievod v centre mesta, kde účastníci tancujú pri bubnovej hudbe. Festival pochádza pravdepodobne od tancov, ktoré pred niekoľkými storočiami vykonávali miestni otroci pracujúci na plantážach. Práve v tieto dni mali voľno a preto oslavovali - tancovali, hrali a prezliekali sa do farebných kostýmov.

Nezabudnite ísť do Exuma Cays Land and Sea Park. Tento park sa stále teší hodnotením jedného z najlepších parkov tohto druhu. Môžete tu prenajať kanoe a vyraziť na koralový útes, počas ktorého budete môcť pozorovať výnimočný podmorský život.

Nassau ponúka tiež niečo pre milovníkov dejín. Navštívte Fort Charlotte, ktorý sa nachádza východne od prístavu, v blízkosti Clifford Park. Budova pochádza z roku 1780. Zachovala sa veľká priekopa, delá z ktorých sa strieľalo do útočníkov, skryté chodby medzi miestnosťami a tmavé väznice. Vstup je zadarmo.

Ďalším zaujímavým miestom je liehovar, kde sa vyrába rum John Watling's. Je on v ponuke každého baru v Nassau, pretože je vyrobený práve v tomto meste. Budova liehovaru, ktorá sa nachádza na kopci má viac ako 200 rokov. Hostia liehovaru sú uvítaní piña coladou. Prehliadka trvá maximálne 15 minút a je zadarmo. Nakoniec môžete v bare vyskúšať tri druhy rumu, objednať si piña coladu a samozrejme kúpiť si suveníry miestnej produkcie.
Jedlo v Nassau? Nezabudnite navštíviť Fish Fry's na West Bay Street, je to obľúbene miesto miestnych obyvateľov. Nájdete tam výborné morské plody, tradičný zemiakový šalát, miestne cestoviny so syrom a vynikajúcu ryžu s hráškom.

Letiská v Nassau

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Nassau

Tabuľa odletov a príletov: Nassau

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Nassau

Nájsť hotely v Nassau