Menu

Vyhľadať lety do Nevşehiru

Nevşehir

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +3

 • Jedinečná zmrzlina

  Ak milujete zmrzlinu a radi ochutnávate rôzne príchute a druhy, poteší vás fakt, že Kapadócii predávajú kozie mlieko. Sladké, trošku husté, jednoducho vynikajúce!

 • Skutočný relax

  Počas svojej návštevy Nevşehiru si tiež môžete dopriať skutočný relax. Uistite sa, že vyskúšate rôzne druhy sáun, ktorých je tu viac než dosť. Ide o skutočný Turecký zážitok, ktorý mnohí zatiaľ nevyskúšali.

 • Zmena tvaru

  V Kapadócii, kde sa nachádza aj Nevşehir, je zemský povrch v neustálom pohybe. Pod vplyvom vetra a dažďa sa zemská pôda stále pohybuje a mení svoj tvar

Čo nevynechať v Nevşehire?

Nevşehir je mesto, ktoré leží v strednom Turecku, v oblasti s rovnakým menom. Krajina, v ktorej sa mesto nachádza, je považovaná za jednu z najkrajších v Turecku. Kapadócia je zázrak prírody, ktorý sa rozprestiera na rozlohe viac ako 100 kilometroch štvorcových. Tieto oblasti a prírodné scenérie sú charakteristické jedinečnými pohľadmi, často nazývané aj ako mesačná krajina.

Krása Nevşehiru je hlavne v jeho bohatej histórii, ktorej pozostatky sú tu dodnes jasne viditeľné. V jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú takzvané podzemné mestá, ako napríklad Derinkuyu a Kaymaklı, kde sa skrývali Kresťania pred prenasledovaním. Mesto Derinkuyu, ktorého pôvodné meno bolo Melengübü, je najväčšie svojho druhu v Kapadócii. Zaujímavé sú taj vrdenia archeológov, že mnoho z podzemných miest ešte nebolo objavených.

Oblasť v okolí Nevşehiru je známa pre svoje kuchynské riady ž červenej hliny, v ktorej sa pripravovali pokrmy. Najznámejšie jedlo sa volá Güveç, ktoré pozostáva hlavne z mäsa či morských plodov. Güveç sa servíruje v tom istom hrnci, v ktorom bol pripravený, aby sa udržala jeho vysoká teplota čo najdlhšie. Dajte si teda pozor, aby ste sa nepopálili! Tento región si, samozrejme, vytvoril aj vlastný druh Tureckého kebabu - kiremit kebabı. V jeho verzii je mäso podávané na hlinenom podnose spolu s cesnakom a čili.

Určite vás tiež zaujímajú tipy na reštaurácie, kde by ste sa mali zastaviť, keď budete v Nevşehire. Jednou z najznámejších je, jednoznačne, Turecká reštaurácia Avanos Kadın Girişimciler Kooperatifi, oproti Yukarı Mahallesi, Vatan Caddesi. Ak máte chuť na kebab, zbehnite do Buyuk Adana Kebab, ktorý sa nachádza mimo centra. Nájdete ho pri Güzelyurt Mahallesi na Urgup Caddesi 73. Ak hľadáte vegetariánske Turecké jedlo, zamierte do reštaurácie Han, ktorá sa nachádza na adrese Kapadokya Caddesi 1.

Letiská v Nevşehire

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Nevşehiru

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Nevşehire

Nájsť hotely v Nevşehire