Menu

Vyhľadávanie letov do Trondheim

Ukázať filtre

Trondheim

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Výťah pre bicykle

  V meste je jediný na svete výťah pre bicykle! Zariadenie, ktoré je v skutočnosti typom eskalátora, umožňuje dostač sa na jeden z kopcov v centre mesta. To uľahčuje prekonať 130 metrový svah s 20% sklonom.

 • Drevený obor

  Stiftsgården - baroková kráľovská rezidencia, je pravdepodobne najväčšou drevenou budovou v severnej Európe. Má približne 140 izieb a pôsobivé nádvorie s očarujúcim verejným parkom.

 • Študentské mesto

  Až 20% obyvateľov Trondheimu to študenti! V meste sú dva veľké študentské kultúrne festivaly - UKA a medzinárodný - ISFIT. Hosťami týchto podujatí boli okrem iného Dalajláma a Desmond Tutu.

Čo vidieť v Trondheime?

Tretie najväčšie mesto v Nórsku je definované ako študentské hlavné mesto tejto krajiny. Je to domov pre najväčšiu nórsky univerzitu - Nórsku univerzitu vedy a techniky, na ktorej študuje približne 36 000 osôb. Vďaka prítomnosti študentov a mnohým podujatiam je Trondheim považovaný za kultúrne mesto. Prítomnosť mnohých kulinárskych festivalov a najväčšieho poľnohospodárskeho veľtrhu v krajine robí z Trondheim lákavou destináciou pre gurmánov.

Jednou z najznámejších turistických atrakcií je most Gamle Bybro – postavený nad riekou Nidelva v 17. storočí a stará štvrť plná drevených domov - Bakklandet. Pred 30 rokmi sa plánovalo jej vybúranie, našťastie sa to nestalo a dnes sa môžeme tešiť na prechádzku po historických úzkych uličkách a pohlcovať atmosféru skutočného Nórska. Impozantnou budovou určite je katedrála Nidaros z 12. storočia - bohato zdobená a napodobňujúca katedrálu Canterbury, je to najväčší chrám v Škandinávii, sem nachádza sa hrob kráľa Olafa II.

Medzi miesta, ktoré stoja za návštevu patrí aj Rockheim, unikátne múzeum, ktoré rozpráva príbeh nórskej populárnej hudby od 50. rokov 20. stor. až do súčasnosti. Pevnosť Kristiansten postavená v 17. storočí mala chrániť mesto pred Švédmi. Dnes, viac ako 200 rokov po opustení jej armádou, je to skvelá rozhľadňa na mesto.

Viac

Letiská v Trondheim

Obľúbené letecké spoločnosti na trase do Trondheim

Tabuľa odletov a príletov: Trondheim

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Trondheim

Nájsť hotely v Trondheim