Menu

Vyhľadať lety z letiska Jerevan Zvartnots

Zvartnots

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: arménčina
  Časové pásmo: UTC +4
  Mena: Arménsky dram (AMD)

 • Miestne alkoholické nápoje

  Keď už budete v Jerevane, rozhodne musíte ochutnať miestny alkohol - Ararat. Jedná sa o druh arménskej brandy vyrobenej z bieleho hrozna.

 • Ružové centrum

  Mnohé budovy v centre Jerevanu majú ružovú farbu. Je to preto, že boli postavené zo sopečného tufu alebo sedimentárnej horniny, ktoré sú presne v takejto farbe.

 • Ucíťte náladu mesta

  Skoro povinná je prechádzka ulicou Aboviana, teda hlavnou nákupnou ulicou mesta. Tu a v bezprostrednej blízkosti nájdete veľa obklopených zeleňou barov a kaviarní.

Čo vidieť v Jerevane?

Jerevan je hlavným a najväčším mestom Arménska. Je to jedno z najstarších, stále obývaných miest na svete - ľudia tu žijú od roku 782 p.n.l.! Dnes je priemyselným a kultúrnym centrom krajiny, ktorá získava čoraz väčší záujem turistov.

Aký je Jerevan? Je to originál, malý originál. V porovnaní s európskymi hlavnými mestami je to malé mestečko, ktoré možno spoznať pešky. Na to aby ste spoznali toto mesto Vám stačia dva až tri dni. V samom srdci Jerevane uvidíte námestie Republiky, kde sa večer stretávajú miestni obyvatelia a turisti, sú tam pekné, farebné fontány. Pôsobivé sú tiež budovy z pieskovca - múzeá, hotely, kancelárie ministerstiev. Centrum ostro kontrastuje s okolitými domami a panelákmi, ktorých sláva už dávno pominula, ak vôbec nejakú slávu mali.

Keď tu budete, budete sa cítiť trochu ako v minulosti lebo uvidíte autá, ktoré už dávno zmizli z európskych ciest. Kúsok od spomínaného námestia Republiky, môžete vidieť mestský trh, kde miestni obyvatelia nakupujú a Vy môžete tam spoznať atmosféru Jerevanu. Kúpite si sem suveníry, remeslo a oblečenie.

Navštívte mestské kaskády. Je to komplex postavený na svahu, severne od centra. Jedná sa o veľké biele schody, obklopené fontánami a zeleňou. Ak sa vyšliapete až na vrchol, uvidíte panorámu Jerevanu, a za pekného počasia si všimnete aj vrchol sopečného masívu Ararat.

Kultúra zábavy mimo domova je čoraz častejšia v Jerevane. Ak chcete ochutnať miestne jedlá iďte napríklad do krčmy na Yerevan ul. Teryan 91 alebo do reštaurácii Lavash na ul. Tumanyan 21. Veľkým výberom dobrého a miestneho piva je známy bar Dargett na Arami 72. Ak dávate prednosť vínu, iďte do In Vino Yerevan ul. Saryan 6.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Jerevan Zvartnots