Menu

Vyhľadať lety z Košice Airport do Ostrava Airport

Ukázať filtre

Ostrava

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Zanikajúci hrad

  Sliezskoostravský hrad momentálne sa nachádza o 10 metrov nižšie ako pred 150 rokmi! Kedysi sa nachádzal na vysokom kopci dnes stojí na rovine. Je to výsledok ťažby uhlia a baníckych škôd, ktoré spôsobili zníženie pozemku a zničenie historického objektu.

 • Žúrka, ktorá trvá 24 hod.

  Sláva ulice Stodolní ako zábavného centra Ostravy už dávno prekročila české hranice. Táto nenápadná a husto zastavená ulička na okraji ostravského Starého mesta je plná barov, reštaurácií a hudobných klubov a za teplého počasia je plná ľudí, ktorí sa sem zabávajú až do rána.

 • Mesto pohraničia

  Ostrava je mestom pohraničných kultúr- českej, sliezskej a poľskej. Pravobrežná časť mesta od storočí je obývaná poľskými obyvateľmi, ktorí hovoria sliezštinou teda sliezskym dialektom.

Čo vidieť v Ostrave?

Najväčšie mesto českého Sliezska je známe svojou bohatou priemyselnou históriou, ale vie prekvapiť aj svojou inou tvárou. To sem sa nachádza Sliezskoostravský hrad alebo nádherná Zoologická záhrada, kde môžete obdivovať ohrozené druhy zvierat z celého sveta.

Ostrava sa nachádza na hranici Moravy a Sliezska a v blízkosti poľskej štátnej hranice. Mesto bolo založené v 13. storočí, vtedy tiež vznikla najznámejšia stavba Ostravy z tohto obdobia – Sliezskoostravský hrad. Staré mesto v Ostrave je husto zastavené meštianskymi domami a verejnými budovami z 19. a 20. storočia. Na hlavnom námestí – teda na Masarykovom námestí, je treba uvidieť renesančno-barokovú radnicu a vychutnať si atmosféru priemyselného centra mesta od prelomu storočí. Stojí za návštevu už spomínaná Zoologická záhrada - moderný komplex plný exotických zvierat.

Priemyselné dedičstvo mesta je prítomné takmer na každom rohu. Hneď vedľa hlavnej ulice, ktorá spája železničnú stanicu s centrom mesta, sa nachádza šachta zatvorenej bane Jindřich! Stojí za návštevu aj historická baňa Michal, je to nachádzajúci sa na predmestí, komplex budov s úžasným parným strojom zo začiatkov 20. storočia! Deti s radosťou uvidia komplex Dolní Vítkovice. Historické budovy huty, bane a elektrární (pôvodné vybavenie je zachované!) to teraz je galéria, múzeum techniky a miestom konania svetoznámeho festivalu Colours od Ostrava.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Košice Airport - Ostrava Airport

Tabuľa odletov a príletov:

Košice Ostrava

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Ostrave

Nájsť hotely v Ostrave