Menu

Vyhľadať lety z letiska Oděsa Intl Airport

Oděsa Intl Airport

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ukrajinčina
  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)
  Mena: Ukrajinská hrivna (UAH)

 • Filmové schody

  Z prístavu do Prímorského bulváru a ďalšej, starej časti mesta vedú obrie schody, ktoré zaznamenali svoje miesto v dejinách a stali sa ikonou filmu vďaka slávnemu režisérovi Sergejovi Ejzenštejnovi, ktorý dal im „hlavnú úlohu“ vo svojom filme "Krížnik Potemkin".

 • Delfinárium

  Na nábreží, v blízkosti Ševčenkovského parku stojí charakteristická budova, v ktorej sa nachádza delfinárium. Hostia môžu plávať v bazéne z delfínmi!

 • Mesto mnohých kultúr

  Odesa, vďaka svojej polohe a význame po celé stáročia bola mestom, kde sa spájali mnohé kultúry - okrem Ukrajincov, Rusov žili tam aj Židia, Poliaci, Nemci, a dokonca aj Gréci.

Čo vidieť v Odese?

Najväčší prístav na Ukrajine je mesto dlhej histórie, plnej svedectiev starých čias. Odesa je známa ako Perla Čierneho mora - čo je celkom zdôvodnené, pretože mesto stále sa môže pochváliť nielen elegantnými budovami, ale aj značkou jedného z najväčších turistických stredísk v regióne.

Odesa bola založená v 15. storočí Tatármi, mesto opakovane menilo svoju národnosť – vládli tu Litovčania, Rusi aj Turci. Strategická poloha mesta a nádherná klíma boli dôvodmi pre ktoré Odesa bola nielen obchodným centrom cárskeho Ruska, ale aj skvelým miestom k životu. O bývalej sile Odesy svedčí veľký kozmopolitný prístav, ktorý bol oknom do sveta Ruského impéria, vďaka nemu mesto na začiatku 20. storočia bolo štvrtým najdôležitejším mestom krajiny - po Petrohrade, Moskve a Varšave. Práve z 19. stor. a zo začiatkov 20. storočia pochádza rad pôsobivých pamiatok vrátane filharmónia, krásne Veľké divadlo opery a baletu, múzeum umenia, ktoré sídli v impozantnom paláci, park Preobražensky s pôsobivým Chrámom Premenenia Pána.

Odesa tiež mala svoje miesto na kartách veľkej histórie. Počas revolúcie v roku 1905 v meste došlo v štrajku, ku ktorému sa pripojila posádka bojovej lodi "Potemkin". Táto udalosť, a neskôr potlačenie štrajku sa šírilo široko-ďaleko a bolo aj predstavené v slávnom filme Sergeja Ejzenštejna „Krížnik Potemkin“.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Oděsa Intl Airport