Menu

Vyhľadať lety z letiska Moskva Vnukovo

Vnukovo

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ruština
  Časové pásmo: UTC +3
  Mena: Ruský rubeľ (RUB)

 • Lenin je večne živý

  Mumifikovaná mŕtvola prvého sovietskeho vodcu spočíva v špeciálne vybudovanom mauzóleu na Červenom námestí a je sprístupnená pre návštevníkov.

 • Mesto 7 veží

  Charakteristickou črtou panorámy Moskvy je sedem veľmi podobných veží, ktoré boli postavené v rokoch 1947-53. Tieto socialistické budovy (medzi nimi je budova univerzity, ruské ministerstvo zahraničných vecí a hotely) sa stali symbolmi novej Moskvy.

 • Zmes kultúr

  Dnes až 90% obyvateľov mesta to Rusi, avšak od polovice 19. storočia Moskva bola populárnym miestom pre obyvateľov všetkých etnických skupín Ruskej ríše.

Čo vidieť v Moskve?

Hlavné mesto Ruska je jedno z najväčších miest na svete, ktoré má až 13,6 milióna obyvateľov. Preto pohybovanie sa po tomto meste nie je najjednoduchšie, ale počet zaujímavých miest a atmosféra kompenzujú tieto komunikačné nepríjemnosti. Stojí za zmienku, že Moskva sa nesmierne rozvinula po premiestnení hlavného mesta z Petrohradu v roku 1918. V nasledujúcich dvadsiatich rokoch sa počet obyvateľov Moskvy zvýšil štyrikrát!

Symbolom mesta je slávne Červené námestie s Kremľom a mauzóleom Lenina. Táto trochu bizarná zmes cárskych a komunistických budov zapôsobí na každého turistu. Prístup k sídlu najvyšších štátnych orgánov v Rusku je symbolický a niektoré budovy môžu byť obdivované iba v male časti (ako napríklad Arzenál).

Čo navyše? Nemôžeme zabudnúť na Arbat – od troch storočí neprerušene najkrajšia ulica v Moskve, kde žil Puškin a Okudžava, a ktorá našla svoje miesto aj v knihe Bulgakova „Majster a Margaréta“. Pozoruhodná je aj slávna Tretiakovská galéria, ktorá má jednú z najlepších zbierok ruských obrazov. Určite nikto si nesmie odmietnuť jazdu moskovským metrom, ktoré je známe svojimi impozantnými stanicami, ktoré sú osvetlene krištáľovými lustrami a vyznačujú sa bohato zdobenými stropmi. Sú skoro ako paláce!

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Moskva Vnukovo