Menu

Ryanair lety z Bruselu do Blagnac

Blagnac

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Letecké mesto

  Blagnac, napriek tomu, že je pomerne malým mestečkom, je mimoriadne dôležitým miestom pre letecký priemysel. Nachádza sa tu veľké letisko, ako aj hlavné sídlo spoločnosti Airbus.

 • Aeroscopia

  V Blagnac, na ul. 1 Allée André Turcat, je letecké múzeum. Uvidíte tu nielen príklady lietadiel z minulosti, ale dozviete sa aj veľa faktov o súčasnom letectve.

 • Objavte nové chute

  V Blagnac je nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov vína - TiboVino. Sú tu organizované kurzy, kde sa dozviete o nových odrodách vína a naučte sa, ako ich rozpoznať.

Čo vidieť v Blagnac?

Blagnac je mesto nachádzajúce sa v departemente Houte-Garonne v okrese Occitánia, na juhu Francúzska. Nachádza sa niekoľko kilometrov od Toulouse a asi 150 kilometrov od hranice so Španielskom.

Mnohí turisti svoju prítomnosť v meste obmedzujú len na pristátie na neďalekom letisku. Letisko Toulouse-Blagnac je veľmi populárne – každoročne je tu vybavených viac ako 5 miliónov cestujúcich, z ktorých väčšina odíde priamo do Toulouse. Avšak ešte predtým, ako to urobíte mali by ste navštíviť Blagnac. Toto očarujúce francúzske mesto určite stojí za to.

Vydajte sa na prechádzku, aby ste zacítili atmosféru a pokoj, ktorý je charakteristický pre túto časť Francúzska. Budovy sú pomerne nízke, trávniky sú pekne ostrihané a okolo nich je veľa zelene. Ak sa chcete relaxovať v parku, tak vyberte napríklad Park Odyssud na Avenue du Parc. Je tam jazero s malým ostrovom v strede, do parkovej flóry ľudia zasahujú len v malej miere, takže sa môžete cítiť ešte bližšie k prírode. V parku sa nachádza mestská radnica a kultúrne centrum.

Ak ste amatér cyklistických výletov alebo dlhších prechádzok, mali by ste určite ísť na okraj mesta, do Base de sports et loisirs des Quinze sols. Ide o veľmi veľký zelený priestor, s chodníkmi, lavičkami, detským ihriskom a rybníkom. Neďaleko je tiež rieka, ktorá je pomenovaná tak isto ako departement v ktorom sa nachádza Blagnac - Garonna.

Ste hladní? Nájdete tu niekoľko reštaurácií, ktoré stoja za návštevu. Francúzi sú veľmi hrdí na svoju domácu kuchyňu, takže nebudete mať problém nájsť miesto, kde ju budete môcť ochutnať. Medzi takéto miesta patrí Mon Bistrot na 4 rue Dieudonne Costes, Au Pois Gourmand na 3 rue Emile Heybrard alebo La Cantine des Marronniers pri Place des Marronniers.

Letiská

Brusel Blagnac

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Brusel - Blagnac

Tabuľa odletov a príletov:

Brusel Blagnac