Menu

Ryanair lety z Bruselu do Ancony

Ancona

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Ancona a kuchyňa

  Vzhľadom k tomu, že Ancona je prístavné mesto, v miestnych reštauráciách nájdete široký výber jedál z rýb. Jedným z nich je Brodetto - pikantná polievka pripravená z 13 druhov rýb, dochutená paradajkami a cesnakom.

 • 9 dní, 40 vystúpení, 100 umelcov

  Každý rok sa v Ancone na konci leta koná medzinárodný festival spojený so sviatkom mora. Ide o jedinečnú príležitosť zoznámiť sa s pozoruhodnou kultúrnou ponukou tohto regiónu, rovnako ako s prácou umelcov z celého sveta.

 • Prečo Ancona?

  Názov mesta pochádza z gréckeho slova "ankon", čo znamená "lakeť" (kvôli tvaru pobrežia). Mesto pomenovali grécki námorníci, ktorí tu prišli v 4. storočí pred n. l.

Čo vidieť v Ancone?

Taliansko v skratke - podľa niektorých takto je popísané hlavné mesto provincie Marky. Ancona je mesto nachádzajúce sa v centrálnom Taliansku na pobreží Jadranského mora. Je vynikajúcou alternatívou pre veľké, preplnené talianske metropole, no napriek tomu mesto umožňuje zažiť skutočnú chuť Talianska. Pred storočiami v meste sa stretli dve silné staroveké kultúry - grécka a rímska. Preto mestská architektúra je rozmanitá a má stopy byzantských, románskych a raných kresťanských štýlov.
 
Vzhľadom na široké spektrum turistických atrakcií, vzácne pamiatky, krásne pláže a impozantné pohľady Ancona je ideálnym miestom pre romantický víkend alebo pre spontánny výlet s priateľmi. Obzvlášť pozoruhodné sú početné ubytovacie a stravovacie objekty. V reštauráciách a baroch sa podávajú vynikajúce jedlá z rýb a mäsa, ako aj typická stredomorská kuchyňa. Oblasť je známa svojimi aromatickými syrom pecorino, kvalitným olivovým olejom, bielym vínom a anízovým likérom - Mistra.

Elegantná reštaurácia Fortino Napoleonico je ideálnym miestom pre slávnostnú večeru pre dvoch, a to s úchvatným pohľadom na Jadran. Reštaurácia Saviotti v Portonovo ponúka aj jedinečnú stredomorskú atmosféru. Počas prechádzky mestom zájdite do Cremeria Pincini na lahodnú zmrzlinu pripravenú podľa tradičnej receptúry. Ďalšie sladkosti dostanete v čarovnej kaviarni Zucchero a Velò, ktorá je známa svojimi vynikajúcimi dezertmi.

Provincia Ancona sa môže pochváliť čistými a širokými plážami. Najobľúbenejšie sú Riviera del Conero v Sirolo a Baia v mestečku Portonovo. Priehľadná voda a strmé svahy zarastené bujnou flórou vyvolajú úžasný dojem. Je to jednoducho skvelé miesto pre vodné športy, romantickú prechádzku alebo rodinný piknik.

V ponuke mesta nájdete mnoho atrakcií pre tých, ktorí túžia po silných dojmoch. Návšteva zábavného parku Adventure Rooms alebo Effugio je skvelý spôsob, ako stráviť čas s priateľmi. Po dobrej dávke adrenalínu stojí za návštevu Bar Torino v centre mesta, kde si vychutnáme vynikajúce koktaily. Znalci piva nájdu niečo pre seba na Piazza del Plebiscito – je tam pivovar Amarillo, ktorý má bohatú a rôznorodú ponuku.

Letiská

Brusel Ancona

Tabuľa odletov a príletov:

Brusel Ancona