Menu

Ryanair lety z Bruselu do Plovdivu

Ukázať filtre

Plovdiv

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Sprievodca zadarmo

  Všetci môžu využiť bezplatnú prehliadku mesta Plovdiv. Stačí poznať angličtinu a ukázať sa o 11 alebo 18 hod. (máj - september) alebo 14 hod. (október - apríl) pod radnicou na ul. Knyaz Alexander I.

 • Vždy on-line

  V Plovdive sa nebojte, že budete offline, pretože Bulharsko má najrýchlejší internet v Európe. V miestnych reštauráciách a kaviarňach je bezplatné Wi-Fi s rýchlosťou 30 mbps je tu štandardom.

 • Chutné a ... lacné!

  Bulharské jedlá nie sú len chutné, zdravé, ale aj lacné. Večera stojí 2 až 10 eur, pivo asi 1,5 eur a pohár šťavy okolo 2 eur. Najlepšie kaviarne nájdete vo štvrtí Kapana a v Starom meste.

Čo vidieť v Plovdive?

Plovdiv je najstarším trvalo obývaným mestom Európy, ale nečakajte, že uvidíte tam len staroveké zrúcaniny. Toto mesto hoci je obklopené rímskymi budovami, vedie úplne moderný život. Pozrite sa sami!

Starovekí mudrci napísali, že Plovdiv: "Je to najväčšie a najkrajšie zo všetkých miest. Jeho krása svieti do diaľky ". Hoci dnes je to len druhé najväčšie mesto Bulharska, väčšina turistov tvrdí, že jeho lesk môže prekryť nielen hlavné mesto Bulharska, ale dokonca aj Rím. Prečo?

Rovnako ako Večné mesto, Plovdiv je plný dobre zachovaných starobylých štvrti. Ale sú oveľa čistejšie a zachovalejšie ako tie v Ríme. Zaujímavosťou je, že amfiteáter neustále plni svoju funkciu, čo je už takmer dvetisíc rokov. Mesto, rovnako ako talianske hlavné mesto, sa nachádza na siedmich kopcoch - stojí za to aby ste sa vyšliapali na aspoň jeden z nich a uvideli úchvatnú panorámu mesta. Ak chcete zapôsobiť na svoju druhú polovicu, musíte tam ísť počas východu alebo západu slnka - efekt WOW je zaručený!

Nachádzajúce sa na troch kopcoch (Nebet Tepe, Taksim Tepe, Dzhambaz Tepe) Staré mesto je príkladom architektonického mixu, ktorý neuviďte nikde inde. Vedľa seba tu možno nájsť pamiatky z helénskeho a rímskeho obdobia (napr. Archeologický komplex na Nebet Tepe a antické divadlo Philipoppol), pamiatky zo stredoveku a následných storočí, až po súčasnú architektúru. No napriek historickým pamiatkám v tomto prostredí je moderný život.

Máte radi žúry a nočný život? Nebudete sklamaní, pretože Plovdiv, ktorý je známy ako Európske hlavné mesto kultúry 2019 to nielen pamiatky a múzeá, ale tiež hudobné festivaly a krčmy, obchody, nákupné centrá a kluby to všetko nájdete vo štvrti Kapana. Jej meno doslova preložené znamená "pasca" a niečo v to je, pretože každý, kto strávi aspoň chvíľku medzi farebnými domami a kľukatými, úzkymi uličkami, sa nechce vrátiť domov ... Povinným mestom návštevy je záhrada Cára Simeona so spievajúcimi fontánami a svetelnou šou, ktorá sa koná každý štvrtok, piatok a sobotu o 21.30 hod.

Letiská

Brusel Plovdiv

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Brusel - Plovdiv

Tabuľa odletov a príletov:

Brusel Plovdiv