Menu

Vyhľadať lety z Bratislavy do Spojených štátov amerických

Spojené štáty americké

 • Denver (CO)
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC-6 (leto), UTC-7 (zima)

 • Denver takmer usporiadal Olympisjké hry

  V roku 1970 bol Denver spomedzi miest vybraný, aby usporiadal Olympijské hry. Avšak, dva roky po tomto rozhodnutí sa toho mesto vzdalo, keďže sa zdalo, že by bolo usporiadanie hier príliš drahé. Tie sa presunuli do Innsbrucku.

 • Cinco de Mayo

  Je sviatok, ktorý pripomína Mexických víťazov v boji proti Francúzsku na Battle of Pueblo v roku 1862. Piaty máj je perfektný kultúrny zážitok so skvelým jedlom, ktorý sa oslavuje v mnohých častiach USA.

 • Festival kreslenia kriedou

  Na jar sa v Denveri koná pravidelne  Kriedový festival, ktorého sa účastní viac 200 umelcov. Tí sa stretávajú na Larmier Square, kde chodník pokreslia kriedami. Poponáhľajte sa, všetky kresby zmiznú po prvom daždi.

Čo nevynechať v Denveri?

Denver je hlavné mesto Amerického štátu Colorado. Založené uprostred 19.storočia sa stalo sa centrom ťažby striebra a zlata. Dnes je naďalej dôležitým priemyselným mestom, no buduje svoju novú identitu. V Denveri sa odohráva mnoho kultúrnych podujatí, nájdete tu veľa parkov, lokálnych pivární a je ideálnym východiskovým bodom, ak sa chystáte do hôr Rocky Mountains.

Mesto samé o sebe je veľmi čisté a usporiadané. Jeho prehliadku by ste mali začať pri budove hlavného mesta, ktorá je obklopená nádherným parkom. Od pondelka do piatka je zadarmo. Ak pôjdete ďalej, objavíte viacero moderných a presklených výškových budov. Nečakajte však vysoké mrakodrapy, aké nájdete v iných mestách v USA.

V Denveri nebudete trpieť nedostatkom podnikov, keď budete mať chuť na dobrý kokteil či drink. Elegantné Larimer Square s Viktoriánskymi budovami má veľké nákupné centrum. Druhým miestom, ktoré nevynechajte je Colfax Avenue, kde nájdete množstvo klubov, ktoré sa zdajú byť nekonečné. V ktorom z nich strávite svoj večer? Skúste viacero.

Denver je známy svojim divokým nočným životom. Avšak, nájdete tu tiež mnoho reštaurácií, ktoré vám zachutia. Reštaurácia The Root Down, ktorá leží na 1600 West 33rd Avenue, je obľúbený podnik pre tých, ktorí chcú ochutnať rôzne jedlá zo sveta. Ak máte chuť na sushi, zamierte do Sushi Den na 1487 S Pearl Street. Marco's Coal Fired na 2129 Larimer Street je pre všetkých, ktorí milujú Talianske jedlo a skvelú pizzu.

Denver je moderné mesto, no je pevne späté s divokým západom. Nájdete tu veľa kovbojských obchodov s pravým oblečením, ktoré sa dodnes nosí. Ak je vám teplo, zamierte do hôr Rocky Mountains, ktoré sme spomenuli vyššie. Aj v tom najhorúcejšom období tu nájdete kľudné miesta pri jazere, kde môžete kempovať a užívať si dych berúce výhľady z hôr.

Letiská v Bratislave

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Bratislava - Spojené štáty americké