Menu

Wizz Air lety z Gdanska do Trondheim

Trondheim

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Výťah pre bicykle

  V meste je jediný na svete výťah pre bicykle! Zariadenie, ktoré je v skutočnosti typom eskalátora, umožňuje dostač sa na jeden z kopcov v centre mesta. To uľahčuje prekonať 130 metrový svah s 20% sklonom.

 • Drevený obor

  Stiftsgården - baroková kráľovská rezidencia, je pravdepodobne najväčšou drevenou budovou v severnej Európe. Má približne 140 izieb a pôsobivé nádvorie s očarujúcim verejným parkom.

 • Študentské mesto

  Až 20% obyvateľov Trondheimu to študenti! V meste sú dva veľké študentské kultúrne festivaly - UKA a medzinárodný - ISFIT. Hosťami týchto podujatí boli okrem iného Dalajláma a Desmond Tutu.

Čo vidieť v Trondheime?

Tretie najväčšie mesto v Nórsku sa opisuje ako študentské hlavné mesto Nórska. V meste sa nachádza najväčšia nórska univerzita – Nórska univerzita vedy a techniky, na ktorej študuje približne 36 000 študentov. Vďaka prítomnosti študentov a mnohým podujatiam je Trondheim považovaný za kultúrne mesto. V meste sa konajú mnohé kulinárske festivaly a najväčší poľnohospodársky veľtrh v krajine, preto Trondheim je ľakavou destináciou pre gurmánov.

Jednou z najznámejších turistických atrakcií je most Gamle Bybro – postavený nad riekou Nidelva v 17. storočí a historická štvrť plná drevených domov - Bakklandet. Pred 30 rokmi sa plánovalo jej vybúranie, no našťastie sa to nepodarilo a preto dnes sa môžete tešiť na prechádzku po historických, úzkych uličkách a spoznávanie atmosféry skutočného Nórska. Impozantnou budovou určite je katedrála Nidaros z 12. storočia – bohato zdobená a napodobňujúca katedrálu Canterbury, je to najväčší chrám v Škandinávii, sem sa nachádza hrob kráľa Olafa II.

Medzi miesta, ktoré stoja za návštevu patrí aj Rockheim – unikátne múzeum, ktoré opisuje príbeh nórskej populárnej hudby od 50. rokov 20. storočia až do súčasnosti. Ďalšou atrakciou je pevnosť Kristiansten z 17. storočia, ktorá mala chrániť mesto pred Švédmi. Dnes, viac ako 200 rokov po to ako opustila ju armáda, je to skvelá rozhľadňa na mesto.

Letiská

Gdansk Trondheim

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Gdansk - Trondheim