Menu

Ryanair lety z Glasgow do Bydgoszcze

Bydgoszcz

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Jazda autobusom

  V lete určite vyskúšajte jazdu na autobusom retro Jelcz. Trasa vás zavedie zo Starého Mesta do Myślęcinek - múzea nachádzajúceho sa v bývalej továrni na dynamit. Nastúpte na linky 100 a 102.

 • Vodná električka

  Od konca apríla do polovice septembra sa pozdĺž Brdy plavia vodné električky. Východiskom pre všetky trasy je Rybi Rynek (rybí trh). Lístky je možné zakúpiť na palube a plavby trvajú približne 60 minút.

 • Pohľad na mesto

  Na kopci generála Henryka Dąbrowského leží múzeum vodných diel s vodnou vežou. Po návšteve priemyselnej výstavy si odtiaľto môžete prezrieť úchvatnú panorámu mesta Bydgoszcz.

Čo nevynechať v Bydgoszcz

Bydgoszcz prešiel v posledných rokoch významnou premenou a stal sa moderným mestom. Pozitívne zmeny sa týkajú najmä Starého Mesta, ktoré sa teraz spolu so zrekonštruovanými historickými bytmi celé prebudováva. V blízkosti nábreží rieky Brda nájdete tradičné staré sýpky či známu sochu muža, ktorý prechádza cez rieku.  Prejdite sa po promenáde Rybi Targ (Fish Market) alebo Old Port St. na protiľahlej strane rieky.

V tesnej blízkosti Starého mesta, pešo po Bear St., sa dostanete na most, ktorý vedie k ostrovu Wyspa Młyńska (Mill Island). Je to jedno z najzaujímavejších miest v Bydgoszczi. Ide o ideálne miesto na obdivovanie majestátnej opery Nova, ktorá sa odráža vo vodách rieky Brda. Zamierte tiež do galérie moderného umenia alebo do European Money Center, či prístavu na perfektný obed.

Bydgoszcz je tiež ideálnym miestom pre milovníkov kávy. Audun Sørbotten, víťaz Svetového šampionátu praženia kávy, tu vypráža kávové zrná. Ak chcete vyskúšať dpbrú kávu, navštívte PO CO na ulici Długa 61 alebo Landschaft na 6 Gimnazjalna St. Ak máte chuť na niečo sladké, choďte na "snezka s glancom". Najlepšie tradične pečivo v pekárni Katarzyna Erdmann na ulici Długa 2 a pekáreň Bigońscy na ulici Gdańska 87. Tá je však iba pre tých, čo ráno skoro vstanú – po obede tu už neostane ani jedna omrvinka

Ak neviete vydržať na večeru, zastavte sa na Kuchnia na ulici Grodzka 4 alebo Memo na ulici Jatki 6. Ponúkajú vynikajúce jedlá a tiež jedlá pre vegetariánov. Uprednostňujete viac tradičné chute? Zamierte do reštaurácie Weranda, Pod Orłem, Bohema alebo Za Piecem a vychutnajte si chutnú hus, napríklad pečenú s ovocím, "półgęsek", alebo paštétu z husacej pečene a krvavú polievku.

Letiská

Glasgow Bydgoszcz

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Glasgow - Bydgoszcz