Menu

Ryanair lety z Milána do Tallinna

Tallinn

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+3 (leto), UTC+2 (zima)

 • Perníkové umenie

  Na prelome decembra a januára iďte do Galérie dizajnu a architektúry, kde sa koná Piparkoogi Maania, teda perníkové šialenstvo. Výstava prezentuje doslova čokoľvek, len musí to byť vyrobené z perníka.

 • Kde na kávu?

  Ristikheina Kohvik pri Ristiku tn 57 je obľúbenou kaviarňou miestnych obyvateľov. Majú tam najchutnejšie koláče v celom meste! Kaviareň má aj pobočky vo štvrti Pelgulinn, na trhu Balti Jaam a v centre mesta.

 • Kde na obed?

  Osobitne odporúčame Rataskaevu 16 na rovnakej adrese. Dostanete tu lahodného grilovaného lososa alebo hovädziu sviečkovicu v omáčke z červeného vína na brokolici, je tu aj veľký výber vegetariánskych jedál.

Čo vidieť v Tallinne?

Najväčšie mesto Estónska zaujme architektúrou, históriou a kuchyňou. Predtým bolo to mesto fínskych kupcov, dnes je kultúrnym srdcom krajiny. Je známe, že v 10. storočí mesto bolo už prosperujúcim ekonomickým centrom. Pôvodne to bolo dánske mesto, potom estónske, prešlo tiež ruskými rukami. Od roku 1918, teda od vyhlásenia nezávislosti Estónskej republiky, je Tallinn hlavným mestom krajiny.

Zložitá história krajiny sa prejavuje predovšetkým v architektúre hlavného mesta. Okrem pravoslávnych cirkví patriacich k ruskej menšine je tu veľké množstvo luteránskych cirkví. Najzaujímavejšou z nich je gotická katedrála z roku 1243, postavená na kopci Toompea. Katedrála bola mnohokrát prestavaná a tak k gotickým stenám pribudli barokové veže. Vo vnútri uvidíte umenie, ktoré je charakteristické pre dávne časy - zbierku náhrobných kameňov vytvorených medzi 13. a 17. storočím.

Zaujíma vás, kedy je najlepšie ísť do Tallinnu? Odporúčame december, keď je stredoveké staré mesto pokryté snehom a všade sa nachádzajú stánky vianočných trhov. Môžete tu kúpiť vianočné dekorácie, teplé rukavice a tradičné vianočné pochúťky. Na námestí pred radnicou bude potešením obrovský vianočný stromček. Nezabudnite si tiež vyskúšať korčuľovanie na vonkajšom klzisku v centre historického mesta. A po klzisku prejdite do jednej z blízkych krčiem na varené víno.

Aké suveníry by ste mali priniesť z Tallinnu? Po prvé, ručné výrobky. Napriek všadeprítomnej modernosti sa v meste zachovali staré tradície výroby rôznych domácich predmetov - keramiky, nábytku a drevených predmetov, ako aj šperkov a kostýmov. Elegantné, aj keď dosť drahé, suveníry nájdete v butikoch na ulici Viru na Starom meste. Trochu lacnejšie suveníry môžete dostať v menej turistickej štvrti Rotermanni. Klasické tallinnské suveníry to vlnené svetre, plstené klobúky a vecí vyrobené z borievkového dreva.

Letiská

Miláno Tallinn

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Miláno - Tallinn