Menu

Wizz Air lety z Rigy do Oslo

Ukázať filtre

Oslo

 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Vingelandov park

  Nórsky sochár Gustav Vigeland bol v roku 1907 poverený navrhnutím fontány v parku Frognerparken. Nakoniec objednávka zahŕňa 121 sôch, ktoré predstavujú takmer 600 osôb. Dnes je táto časť parku známa ako Vigelandov park.

 • Múzeum jednej lode

  Framová loď bola postavená na objednávku polárneho prieskumníka Fridtjofa Nansena. Počas svojej prvej expedícií prežila tri roky uväznenia v arktickej zmrzline. O pár rokov neskôr sa zúčastnila na expedícii Roalda Amundsena, ktorá ako prvý dosiahla Južný pól.

 • Výkrik z Osla

  "Výkrik" Edvarda Muncha je perlou v zbierkach Národného múzea umenia, architektúry a dizajnu, už dvakrát bol ukradnutý. V roku 2004 zlodeji zneškodnili bezpečnostných strážcov a dostali von obraz. Do múzea obraz sa vrátil o dva roky neskôr.

Čo vidieť v Oslo?

Hlavné mesto Nórska je zelené a ekologické mesto, hoci je celému svetu známe predovšetkým ako miesto udelenia Nobelovej ceny za mier. Mestská radnica - monumentálna modernistická budova, ktorá každoročne hostí túto slávnosť je jedným z najznámejších a najviditeľnejších objektov mesta. Vysoká a mocná budova stráží vstup do mestského prístavu.

Nórske hlavné mesto zaberá útulný priestor medzi fjordom Oslofjorden a okolitými kopcami. Vďaka rozvinutej mestskej doprave a propagácii bicyklov môžete ľahko a pohodlne spoznať Oslo. Okrem centra mesta pozoruhodné je aj mestské nábrežie so stredovekou pevnosťou Akershus a modernou budovou Národnej opery. Iba pár kilometrov severne od tohto miesta je ďalší zaujímavý objekt - kráľovský palác obklopený krásnym parkom Slottsparken a múzeum venované slávnemu dramatikovi Henrymu Ibsenovi.

Holmenkollen je zážitok pre milovníkov športu - na kultovom lyžiarskom mostíku sa nachádza zaujímavé Lyžiarske múzeum. Výstava popisuje vývoj lyžovania za posledných 4000 rokov! Pre milovníkov folklóru je Nórske ľudové múzeum na ostrove Bygdøy. Tento obrovský skanzen zobrazuje tvár nórskych obcí a miest od 17. do 19. storočia. Uvidíte nielen pôvodné budovy a múzejné exponáty, ale spoznáte aj každodenný život a prácu vtedajších obyvateľov Nórska.

Letiská

Riga Oslo

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Riga - Oslo

Tabuľa odletov a príletov:

Riga Oslo

Hľadáš ubytovanie? Pozri najlepšie hotely v Oslo

Nájsť hotely v Oslo