Menu

Vyhľadať lety z Varny do Česka

Česko

 • Praha
 • Brno
 • Ostrava
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)

 • Tancujúci dom pri rieke

  V roku 1996 mesto plné turistických atrakcií sa obohatilo o ďalšiu výnimočnú budovu. Vtedy bol otvorený Tančící dům postavený podľa odvážneho projektu Vlada Milunića a slávneho Franka Gehryho. Úžasná kancelárska budova vyzerá akoby popierala fyzické zákony a tancovala nad brehom Vltavy. Vďaka tejto budove Praha opäť sa ocitla v knihách o architektúre – no tento raz o modernej architektúre.

 • Najväčší štadión na svete

  Nachádzajúci sa na ľavom brehu Vltavy - Veľký strahovský štadión, dodnes je známy ako najväčší štadión na svete Jeho kapacita to viac ako… štvrť milióna miest! V časoch svojej slávy – pred vojnou a počas komunizmu sa na ňom konala hromadná gymnastika. Po roku 1990 štadión bol opustený, hoci ešte v roku 1994 konal sa tam koncert skupiny Pink Floyd.

 • Pivo s prezidentmi

  Nachádzajúca sa na starom meste piváreň U Zlatého Tygra je povinnou súčasťou návštevy českého hlavného mesta. V tom meste, studeného Pilsnera pil Bohumil Hrabal, a v roku 1994 pri pive rozprávali Václav Havel a Bill Clinton!

Čo vidieť v Prahe?

Hlavné mesto a zároveň najväčšie mesto Českej republiky sa nachádza nad Vltavou a je to obľúbená destinácia turistov z celého sveta. Krásne staré mesto a priľahlé historické štvrtí prežili turbulentné časy a dnes návštevníci môžu vychutnať si ich krásu a jedinečnú atmosféru. Praha je to kombinácia Kafkovej reflexie, habsburskej secesie a českej pivnej kultúry.

Hlavné mesto Českej republiky je historický dôležite aj pre nemeckú kultúru. Stačí povedať, že dodnes jednou z najvýznamnejších turistických trás je trasa venovanú miestám, ktoré sú spojené s Franzem Kafkou a jeho tvorbou. Ale Praha to nielen Kafka, to predovšetkým skvelé miestá do navštívenia, napr. rozsiahle, plné kaviarní a krčiem Václavské námestie, Staromestské námestie (stojí za návštevu Galéria výtvarného umenia, kde je možné vidieť diela Salvádora Daliho, Andyho Warhola a Alfonsa Muchu!), radnica a Carolinum – najstaršia časť Karolovej univerzity.

Prechádzka po Prahe musí zahŕňať aj výlet na druhú stranu Vltavy – na Hradčany. Po prekročení Karolovho mosta uvidíme nielen kráľovský Pražský hrad, ale aj monumentálnu katedrálu sv. Víta. Je tam aj nádherná Zlatá ulička plná historických domčekov, v ktorých žili kráľovskí zlatníci. Milovníci dejín by mali ísť aj na Vyšehrad – kopec, ktorý podľa legendy bol prvým sídlom českých vládcov.

Letiská vo Varne

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Varna - Česko