Menu

Vyhľadať lety z Viedne do Spojenýc arabských emirátov

Ukázať filtre

Spojené arabské emiráty

 • Abú Dhabi
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC +4

 • Ocenenie a účasť vo filme

  Skupina mrakodrapov, Etihad Towers, získala architektonické ocenenie Emporis Skyscraper Award, za najviac inovatívne mrakodrapy. Tiež sa objavili vo filme Rýchlo a zbesilo.

 • Grand Prix v Abú Zabí

  Práve v Abú Zabí sa konajú preteky Formula 1. Na jedinečnej dráhe, ako na jedinom mieste na svete, preteky začínajú počas dňa a pokračujú aj po zotmení.

 • Hľadáte gazely?

  Je zrejmé, že Abú Zabí bolo osídlení Nomádmi, ktorí v tejto oblasti hľadali gazely. Samotné mesto v Arabčine naznačuje, že sa jedná o krajinu gaziel.

Čo nevynechať v Abú Zabí?

Abú Zábí, hlavné mesto Spojených Arabských Emirátov, je druhé najväčšie mesto v krajine, ktoré má viac ako jeden milión obyvateľov. Svoje bohatstvo čerpá z ložísk ropy, ktoré sa nachádzajú v jeho blízkom okolí. Ambíciou mesta je, aby sa vyrovnalo luxusnému Dubaju a my vám určite vám odporúčame jeho návštevu.

Hlavnou časťou je ostrov, aj keď mesto sa rozkladá na ďalších malých ostrovoch a tiež na pevnine. Abú Zabí je relatívne mladé. Pred päťdesiatimi rokmi to bola iba malá rybárska dedina, no dnes neuveríte, aké veľké a bohaté sa stalo. V Abú Zabí sa nachádzajú tie najluxusnejšie hotely sveta – Emirates Palace, ktorého stavba stála viac ako tri miliardy dolárov. Aby hotel podčiarkol svoju jedinečnosť, na päťhviezdičkovej stupnici mu bolo udelených sedem hviezdičiek.

Hlavnou atrakciou mesta je mešita Sheikh Zayed bin Sultan Al Nahyan's Great Mosque. Leží na pobreží Perzského zálivu, je čisto biela a má osemdesiatdva kupol. Určite vám vyrazí dych a je ju vidno už z veľkej diaľky. Aby sme však nezabudli, ide o chrám, do ktorého sa zmestí až 40 tisíc ľudí.

V Abú Zabí si môžete vybrať z viacero elegantných reštaurácií, ako napríklad terasa na Corniche v St. Regis v Abú Zabí Nation Towers, či perfektné miesto, ktoré sa špecializuje na Indickú kuchyňu - Angar v Yas Viceroy Abu Dhabi na ostrove Yas. Ak milujete Japonskú kuchyňu, určite navštívte aj Cho Gao Marina Walk v King Abdullah bin Abdul Aziz Al Saud v Hoteli Intercontinetal. A čo tak niečo rýchle pod zub? Zvážte Latitude Bar v Yas Viceroy Abu Dhabi, kde nájdete aj vegetariánske menu.

Letiská vo Viedni

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Viedeň - Spojené arabské emiráty