Menu

Wizz Air lety z Varšavy do Grenoblu

Grenoble

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: francúzština
  Časové pásmo: UTC+2 (leto), UTC+1 (zima)
  Mena: Euro (EUR)

 • Neobyčajná pevnosť

  V Grenobli sa nachádza pevnosť Bastila zo 16. storočia. Kedysi slúžila na obranu, no dnes je to skvelá rozhľadňa. Odtiaľto uvidíte celé mesto a alpské vrcholy vrátane Mont Blanc.

 • Pre milovníkov umenia

  V meste, na 5 Place de Lavalette, sa nachádza múzeum umenia - Musee de Grenoble. Budete mať možnosť obdivovať zbierku cenných obrazov, ktorých autormi sú okrem iného Rubens, Picasso a Chagall.

 • Lanovka na vrch

  Zvlášť pozoruhodná je lanovka na vrchol Bastily. Skladá sa z niekoľkých kabínok vo tvare guľôčok. Lanovka je celý čas v prevádzke a zastavuje len pri nástupe.

Čo vidieť v Grenoble?

Grenoble sa nachádza vo východnej časti Francúzska, v regióne Auvergne-Rhône-Alpes , v departemente Isère. Mesto sa nachádza v malebnej oblasti, je obklopené horami, zo severu – Chartreus a z juhozápadu Vercors. Grenoble je známe predovšetkým vo vedeckom svete ako sídlo viacerých univerzít, a ako sídlo centra pre jadrový výskum.

Samozrejme, Grenoble nie sú len školy. Mesto sa nachádza v alpskom regióne a má čo ponúknuť milovníkom zimných športov. Odtiaľto je ľahké sa dostať na miesta, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami z celého sveta, pokiaľ ide o lyžovačku. Patria sem Val Thorens alebo Les 3 Vallées. Okolité zjazdovky majú spolu viac ako 600 km! V lete sa taktiež nebudete nudiť, v okolí je viac ako sto jazier, rovnako ako mnoho národných parkov.

Grenoble ponúka také množstvo turistických atrakcií, že je najlepšie stráviť tam aspoň niekoľko dní. Je tu krásna architektúra a široké bulváre, ktoré pozývajú na prechádzky, počas ktorých budete si môcť ochutnať dokonalé gaštany. Avšak, ak budete chcieť niečo viac ako ľahké občerstvenie, nebudete sklamaní. Dobre pripravenú francúzsku kuchyňu nájdete v La Petite Ide na ul. 7 cours Jean Jaures, Le Cote pri 33 avenue Albert 1er de Belgique alebo v Une Semaine Sur Deux na ul. 3 rue Condorcet (upozorňujeme na krásne dvere!). Ak máte chuť na niečo iné, iďte napríklad do reštaurácie Tchoutchoura, ktorá sa špecializuje na gréckej kuchyni, nájdete ju na adrese 16 rue Gabriel Peri.

V Grenobli sa taktiež koná množstvo kultúrnych podujatí. Patrí medzi ne Festival du Film court en Plein air, najstarší festival vo Francúzsku venovaný krátkym filmom, ktorý sa koná na čerstvom vzduchu! Festival sa každoročne koná v júli. Ďalšou zaujímavou udalosťou sú novembrové horské stretnutia s kinom (Rencontres du cinéma de montagne). Zaujímavým návrhom je aj festival Vues d'en face venovaný kinu spojenému s LGBT.

Letiská

Varšava Grenoble

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Varšava - Grenoble