Menu

Wizz Air lety z Vroclavi do Kievu

Kiev

 • Všeobecné informácie

  Úradný jazyk: ukrajinčina
  Mena: Ukrajinská hrivna (UAH)

 • Metro

  Metro je najlepší dopravný prostriedok v Kyjeve. Tri linky spájajú mesto a najčastejšie navštevované turistami miesta. Za zmienku stojí stanica Arsenalna – jej nástupištia sa nachádzajú 105 metrov pod zemou, je to najhlbšia stanica metra na svete!

 • Červená univerzita

  Na kyjevskej univerzite študuje viac ako 30 tis. študentov a je ona centrom študentského života hlavného mesta. Hlavná budova je známa svojou intenzívnou farbou. Červené odtiene stien Ševčenkovej univerzity nie sú odkazom na komunizmus, ale je to úmyselný pokus architekta Vincenta Berettiho, ktorý v 1842 nariadil takéto dokončenie stavby.

 • Majdan

  Námestie nezávislosti v Kyjeve, svetoznáme pod svojim pôvodným názvom - Majdan, je jedným z najznámejších miest v meste. Avšak v posledných rokoch sa spája najmä s politickými demonštráciami. 

Čo vidieť v Kyjeve?

Hlavné mesto a najväčšie mesto Ukrajiny sa v posledných rokoch stalo skutočnou európskou metropolou. Kyjev sa nachádza na oboch brehoch Dnepra, ale to na západnom brehu tejto rieky sa nachádza centrum a najdôležitejšie miesta.

Prehliadku Kyjeva je najlepšie začať od promenády nad Dneprom alebo ulici Chreščatik – hlavnej ulici mesta. Tieto miesta dobre zobrazujú atmosféru mesta – metropoly s bohatou históriu, ktorá vyrastala zo zrúcanín po 2. svetovej vojne. Zaujímavou skúsenosťou bude Zlatá brána, ktorá nie je veľmi vernou rekonštrukciou pôvodnej brány z 11. storočia, súčasná brána vznikla v 70. a 80. rokoch 20. storočia.

Kyjev je tiež známy veľkolepými ortodoxnými kláštornými komplexmi – barokovým Svätej Múdrosti, ktorý dnes slúži ako múzeum a je čiastočne pod štátnou správou a pravoslávnou pečerskou lavrou. V podzemí tohto kláštora sú sprístupnené katakomby. Zaujímavým miestom, ktoré je priľahlé k lavre, je pomník Matky vlasti. Socha vysoká na 62 m. pripomína obete 2. svetovej vojny. Milovníci športu by mali ísť na olympijský štadión, na ktorom sa v roku 2012 konalo finále ME vo futbale a ktoré sledovalo 70 000 divákov.

Keď už budete v Kyjeve musíte navštíviť aspoň jednú z mnohých skutočných ukrajinských reštaurácií. Každý by mal ochutnať ukrajinské národné jedlo – pravý boršč a pirohy - plemene.

Letiská

Vroclav Kiev

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Vroclav - Kiev