Menu

Vyhľadať lety zo Švajčiarska do Peru

Peru

 • Andahuaylas
 • Všeobecné informácie

  Časové pásmo: UTC -5

 • Pred Inkami

  Dvadsaťjeden kilometrov severne od mesta nájdete archeologické nálezisko Sóndor. Pozostáva sa z bývalej ríše Inkov. Nasadnite na autobus (collectivo) z centra mesta alebo choďte autom.

 • Popri vode

  Laguna de Pacucha patrí medzi hlavné atrakcie tejto oblasti. Jazero v nadmorskej výške 3300 metrov určite stojí za váš čas a prechádzku.

 • Býčie zápasy

  Každoročne sa koncom júla koná festival Yawar Fiesta v regióne Apurimac. Ide o rituálny súboj býka a kondora, ktorý symbolizuje boj medzi miestnymi ľuďmi a španielskymi dobyvateľmi.

Veci, ktoré nesmiete vynechať v meste Andahuaylas

V nadmorskej výške takmer 3000 metrov leží mesto Andahuaylas a hoci nie je typickým turistickým miestom, je super príkladom toho, aký je skutočný život miestnych v Peru.

Andahuaylas leží na polceste medzi Cuzcom a Ayacuchom. Aj keď je mesto vybudované pozdĺž rieky, nie je v skutočnosti až tak veľké a všade sa dostanete po vlastných. Stačí vykročiť z hotela a pozorovať kľudný život miestnych. Ide prevažne o Indiánov Quechua. Vďaka svojmu pestrofarebnému tradičnému oblečeniu, dobrému jedlu, veselej hudbe a neuveriteľným scenériám okolitých hôr pretkaných množstvom turistických chodníkov, je Andahuaylas nezabudnuteľné miesto.

Ak sa tu ocitnete v nedeľu, navštívte miestne trhy. Stánky pozdĺž kilometrového úseku na nábreží rieky sú jedným z najväčších trhov v Južnej Amerike. Môžete si vybrať zo širokej ponuky čerstvého ovocia a zeleniny, farebnej tkaniny, korenia, a dokonca aj dobytku (kravy, ovce, lamy, alebo morčatá), rovnako ako ochutnať pečené mäso alebo si kúpiť hadí olej. Tento trh snom fotografov. Ak nechcete o nič prísť, zastavte sa tu už skoro ráno.

Prehliadku mesta môžete skombinovať s návštevou reštaurácií a vašou chuťou do jedla! Choďte do typickej peruánskej reštaurácie, ktorá ponúka andské špeciality. Odporúčame napríklad Vista Alegre na Avenida Malina a Puma de Piedra na Jr. Los Sauces. Čo by ste si tu ale mali objednať? U con papas y y huevos. Zložená zo zemiakov, vajec, čerstvého čili a huacatay, známeho ako peruánska čierna mäta. Určte sa vám bude páčiť aj Sancocho de Cordero (pečené jahňacie so zemiakmi, paprikou a hnedým pivom) a Kapchi de Habas (fazuľa a zemiaky uvarené v aromatickej omáčke). Pečené morčatá sú ďalšou miestnou pochúťkou, ktorá stojí za ochutnanie.

Obľúbené letecké spoločnosti na trase Švajčiarsko - Peru