Menu

Hotely s 2 hviezdičkami

Hotely s 2 hviezdičkami

Podľa vyhlášky (č. 277/2008 Z. z.) Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú klasifikačné znaky na ubytovacie zariadenia pri ich zaraďovaní do kategórií a tried, hotel je ubytovacie zariadenie slúžiace na prechodné ubytovanie hostí, ktoré má viac ako desať izieb. Hosťom poskytuje okrem ubytovania, stravovania aj doplnkové služby, zábavné a spoločenské služby, služby obchodne cestujúcim a rekreačno-športové služby na aktívne trávenie voľného času.

V každej krajine existujú samostatné normy určujúce počet hviezdičiek. Nižšie uvedený popis platí pre 2-hviezdičkové hotely na Slovensku.

Vybavenie izby, kúpeľňa

Izba musí mať základné vybavenie:
- 1 až 2 stále lôžka,
- stolík alebo písacia doska,
- zrkadlo, ak nie je predsieň,
- kôš na odpadky, ak nie je predsieň,
- centrálny trezor v recepcii,
- telefón so spojením mimo hotela cez centrálu,
- skriňa na šaty,
- v skrini 4 ks vešiakov,
- odkladací priestor na kufor.

Dodatočné na každé lôžko v izbe musí byť:
- nočný stolík alebo polička s nočnou lampou,
- pohár na vodu,
- stolička,
- poduška a obliečka,
- prikrývka a obliečka,
- plachta
- 2 uteráky.

Uteráky by sa mali meniť každé tri dni, posteľná bielizeň raz za týždeň.

Na rozdiel od 1-hviezdičkového hotela v izbe 2-hviezdičkového objektu by mala byť predsieň, v ktorej sa má nachádzať vešiaková stena, zrkadlo a kôš na odpadky, ak nie je predsieň, tak v izbe by mala byť zvuková izolácia vstupných dverí.

Kúpeľňa môže byť umiestnená na chodbe a môže byť zdieľaná niekoľkými izbami. V kúpeľni musí byť teplá a studená voda 24 hodín denne. Avšak minimálne 50 % izieb v objekte musí mať vlastné hygienické zariadenie (kúpeľňa s WC alebo hygienická bunka). V každej izbe bez vlastného hygienického zariadenia umývadlo s tečúcou teplou a studenou vodou a na každom poschodí by malí byť hygienické zariadenia ako v triede *, teda:

V prípade, že hygienické zariadenie je spoločné tak na každé 10 lôžok bez vlastného hygienického zariadenia v objekte musí byť 1 kúpeľňa a na 10 izieb bez vlastného WC musí byť 1 samostatné WC s umývadlom pre ženy a 1 samostatné WC s umývadlom pre mužov.

Hygienické zariadenie by malo byť vybavené nasledujúcimi vecami:
- zrkadlo nad umývadlom,
- osvetlenie nad umývadlom,
- vrecko na hygienické vložky,
- uzatvárateľná nádoba na odpadky,
- WC papier,
- kefa na čistenie záchodovej misy,
- pohár na čistenie zubov,
- toaletné mydlo alebo telový šampón.

Vybavenie hotela

Hotel disponuje recepciou s prevádzkou minimálne 16 hodín a zodpovednou osobou, ktorú je možné zastihnúť nonstop. Recepcia poskytuje informácie. Má 1 reštauráciu, a v prípade garni hotelov (teda hotelov, ktoré poskytujú hosťom rozsah služieb stanovený pre príslušnú triedu hotela, ale s rozsahom stravovania obmedzeným spravidla na podávanie raňajok) je to len miestnosť na podávanie raňajok.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!