Menu

Aegean

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Aegean na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Zistite viac o Aegean

Aegean

Aegean Airlines patria z hľadiska počtu prepravených cestujúcich, cieľových destinácií a počtu lietadiel k najväčším gréckym leteckým spoločnostiam. Vznikli v roku 1987 ako Aegean Aviation so špecializáciou na biznis lety a záchrannú leteckú službu. V roku 1992 získala firma povolenie nezávislého leteckého operátora ako vôbec prvá v krajine. Spolu s tým začala o dva roky neskôr lietať z Atén do celého sveta.

Prvé komerčné lety spoločnosť uskutočnila v roku 1999 z Atén na Krétu a do Solúnu. V tom istom roku vzala pod svoje krídla Air Greece, neskôr sa zlúčila s Cronus Airlines a uzatvorila dohody s Lufthansou a TAP Air Portugal. Od roku 2010 sú Aegean Airlines členom Star Alliance, najväčšej globálnej leteckej aliancie.

V súčasnosti spoločnosť prevádzkuje charterové lety z Atén a Solúnu v rámci Európy a destinácií na Strednom východe. Pôsobí aj na Cypre, kde zaplnila miesto po zbankrotovaných Cyprus Airways.

Batožina

Pri cestovaní s Aegean Airlines je možné vziať si na palubu lietadla príručnú batožinu. Netýkajú sa jej žiadne príplatky, je v cene letenky. Rozmery a váha batožiny je daná stanovami leteckej spoločnosti.

Čo sa týka zapísanej batožiny, aj jej rozmery, váha, ako aj počet kusov závisí od nariadení Aegean Airlines a tiež od úrovne triedy, ktorou pasažier cestuje. Prídavná batožina je spoplatnená paušálnymi príplatkami, na základe letovej trasy a typu platby (online platby sú najlacnejšie).

Osobitné predpisy a spoplatnenia sa týkajú prepravy hudobných inštrumentov a športového náradia, rovnako ako tekutín, elektroniky, medikamentov, dôležitých listín či krehkých predmetov.

Cestovné triedy

S Aegean Airlines sa dá v rámci domácich a medzinárodných letov cestovať buď triedou Economy alebo Business.

V Economy triede sú k dispozícii dve kategórie cestovania: GoLight a Flex. GoLight je doslova cestovaním na ľahko za veľmi nízke ceny, Flex zase ponúka väčšinu flexibilitu a možnosť neobmedzenej zmeny lístka bez poplatkov.

Business trieda poskytuje možnosť vziať si na palubu viac príručnej a zapísanej batožiny, kožené sedadlá, noviny na palube a ďalšie výhody odvíjajúce sa aj od toho, či ide o vnútroštátny alebo medzinárodný let.

Online check-in

Aegean Airlines ponúkajú možnosť online check-inu prostredníctvom vlastnej webstránky alebo aplikácie. Online check-in je možné vybaviť 48 hodín až 30 minút pred plánovaným odletom. Palubný lístok si cestujúci môžu vytlačiť, prípadne prevziať na letisku. Tento typ check-inu sa dá riešiť v rámci všetkých letov spoločnosti Aegean Airlines, niektoré letiská ho ale nepodporujú.

Letka Aegean Airlines

Letecká flotila Aegean Airlines je pravidelne zdokonaľovaná o podporné systémy, bezpečnostné prvky (napríklad systémy ACAS II, EGPWS alebo DFGS) a techniku, ktorá redukuje emisie, hlučnosť strojov a prispieva k nižšej spotrebe paliva. Základom leteckej flotily spoločnosti sú lietadlá typu Airbus A319, A320 a A321, doplnené o menšie dopravné lietadlá Dash 8 Q400, 8-100 a ATR.

Medzinárodné letisko Eleftheriosa Venizelosa v Aténach

Jedným z hlavných dopravných uzlov aerolínií Aegean Airlines je Medzinárodné letisko Eleftheriosa Venizelosa v Aténach. Sú tu k dispozícii viaceré duty-free obchody, predajne s módou a elektronikou, kaviarne a reštaurácie. Na letisku nájdete aj lekáreň, detský kútik, zmenáreň či viaceré bankomaty. Vyhradené miesta na letisku slúžia aj ako alternatívny priestor pre prezentácie miestnej kultúry, na poriadanie výstav a iných kultúrnych aktivít

Pokrmy

Aegean Airlines ponúkajú svojim klientom možnosť ochutnať originálnu grécku kuchyňu priamo na palube svojich lietadiel pri medzinárodných trasách. Pri príprave jedál sa používajú tradičné receptúry a kvalitné ingrediencie. Menu ako také pozostáva z typicky stredomorských pokrmov, ktoré sú ľahko stráviteľné a veľmi chutné. Cestujúci v Business triede majú navyše možnosť ochutnať vybrané grécke vína.

Doplnkový servis na palube

Lietadlá Aegean Airlines, konkrétne Airbus A320 a A321, sú vybavené palubným systémom, ktorý cestujúcim sprostredkúva krásy Grécka prostredníctvom série krátkych filmov. Na palubných obrazovkách býva po vzlietnutí k dispozícii aj letová trasa a informácie o aktuálnej nadmorskej výške, rýchlosti letu či čas príletu do cieľa.