Menu

KLM

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou KLM na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

KLM

Holandská letecká spoločnosť KLM je najstaršou leteckou spoločnosťou na svete, lebo pôsobí na trhu od roku 1919. Prvý let KLM sa uskutočnil 17. mája 1920 z Londýna do Amsterdamu lietadlom Airco de Havilland 16.
Letecká spoločnosť od roku 2004 je súčasťou holdingu Air France-KLM. Holandský dopravca spolupracuje aj s americkou leteckou spoločnosťou Delta Airlines. KLM je členom leteckej aliancie SkyTeam. Dopravca dosahuje takmer každý kútik sveta. Spoločne so svojimi partnermi je prítomný na viac ako 130 letiskách v takmer 70 krajinách na 5 kontinentoch. Poľské letiská v Krakove a vo Varšave zvyčajne vykonávajú funkciu prestupových letísk na ďalšie trasy. Okrem Poľska lietadlá KLM je možno vidieť v Prahe, Viedni a v Budapešti.

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti KLM si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke KLM taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy

Cestovné triedy

Letecká spoločnosť KLM ponúka dve cestovné triedy: biznis a ekonomickú.
Na vzdialených trasách cestujúci ekonomickej triedy majú prístup k individuálnemu centrum zábavy a súkromným obrazovkám, hudobným programom a nákupnej ponuke. Cestujúci týmito letmi majú nárok na teplé jedlá, raňajky, alkoholické a nealkoholické nápoje. Na krátkych trasách KLM poskytuje cestujúcim v ekonomickej triede čerstvé jedlá, nápoje a zábavné služby. Na trasách nad 60 min. cestujúci môžu nakupovať zo špeciálneho palubného katalógu.
Cestujúci v ekonomickej triede si v cene letenky môžu vziať so sebou 1 kus príručnej batožiny do 12kg, s rozmermi 55x25x35cm a 1 kus podanej batožiny do 23kg.
Biznis trieda poskytuje cestujúcim komfort už pred odletom. Na letisku čaká na nich špeciálny rýchly odbavovací pult a pohodlné čakárne na niekoľkých väčších letiskách na svete. Cestujúci biznis triedou majú sedadlá vybavené masážnou funkciou, s malými televíznymi obrazovkami, majú viac priestoru pre nohy, ale aj individuálny prístup k zásuvke a internetu pre notebooky, majú aj svoju lampku na čítanie a osobný telefón. Cestujúci v tejto triede môžu tiež využiť rozsiahle menu. Na dlhých cestách môžu cestujúci počítať so špeciálnymi jedlami, s pohárom červeného vína a rozsiahlou ponukou zábavy. V niektorých lietadlách sú tiež rozkladacie sedadlá.
Cestujúci v biznis triede si môžu vziať 2 kusy príručnej batožiny až do 18 kg/ks a 3 kusy podanej batožiny do 23 kg/ks.

Online odbavenie

Pred každým letom realizovaným leteckou spoločnosťou KLM sa môžete odbaviť prostredníctvom internetu. 

Flotila

Flotila holandského dopravcu flotila sa skladá zo strojov Airbus A330-200, A330-300, Boeing 737-700, 737-800, 737-900, 747-400, 747-400, 777-200ER, 777-300ER. Celkový počet lietadiel to 110 s priemerným vekom 9 rokov.

Letisko Amsterdam Schiphol

Je to najväčšie letisko v Holandsku a 4. v Európe. Nachádza sa 15 km juhozápadne od centra hlavného mesta Holandska. Letisko je hlavným uzlom leteckej spoločností KLM. Na letisku je hotel Mercury Schiphol, v hlavnej hale a v priestore pre cestujúcich sa nachádzajú početné bary, reštaurácie, kaviarne, automaty na nápoje, občerstvenie a sladkosti. Okrem toho sa vo verejnej oblasti a v priestore pre cestujúcich nachádzajú obchody. K dispozícii je bezdrôtové pripojenie na internet a na vyznačených miestach môžete využívať počítače pripojené k internetu.

Jedlá

Pre cestujúcich v triede biznis sa na dlhých trasách podávajú tri jedlá. Cestujúci v tejto triede v rámci Európy dostanú studené jedlo a teplý hlavný chod alebo trojchodové menu v závislosti od trvania letu. Cestujúcim ekonomickej triedy sa na dlhých trasách podáva teplé jedlo a v závislosti od trvania cesty druhé teplé jedlo alebo raňajky. Na krátkych trasách cestujúci dostávajú sendviče a sladké alebo slané pochúťky. Na väčšine letov sú ponúkané bezplatné alkoholické nápoje. V oboch cestovných triedach je možné objednať špeciálne jedlo, a to do 24 alebo 36 hodín pred odletom. Špeciálne jedlá zahŕňajú detské menu, vegetariánske jedlá, menu zhodné s lekárskym odporúčaním a jedlách v súlade s náboženskými princípmi.

Dodatočné služby

Na palube lietadla KLM, dopravca vo všetkých cestovných triedach poskytuje audio / video na požiadanie, tento systém zahŕňa interaktívnu zábavu - filmy svetovej kinematografie, televízne programy, hudbu, jazykové kurzy. Systém Vám tiež umožňuje odosielať textové správy a e-maily. Lietadlo Boeing 777-300E R je vybavené bezdrôtovým pripojením na internet, ktoré je možné použiť po dosiahnutí správnej výšky lietadla.