Menu

British Airways

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou British Airways na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

Zistite viac o British Airways

British Airways

British Airways nie je len vlajkovou loďou a najväčšou leteckou spoločnosťou v Spojenom kráľovstve, ale patrí tiež k najväčším leteckým prepravcom na svete. História spoločnosti začala v roku 1924, kedy sa sformovala Imperial Airways. V roku 1974 následne došlo k spojeniu British Overseas Airways Corporation a BritishEuropean Airways, ktoré spolu vytvorili British Airways. V roku 1987 bola spoločnosť sprivatizovaná vládou M. Thatcherovej a zažila debut na akciových trhoch v Londýne a New Yorku. Britský dopravca zaisťuje viac ako 160 destinácií naprieč 6 kontinentmi. Spoločnosť British Airways je tiež spoluzakladateľom Oneworld – aliancie leteckých prepravcov.

Batožina

Cestujúci spoločnosti British Airways si so sebou na palubu môžu vziať 2 kusy príručnej batožiny. Oba kusy batožiny by však mali spĺňať obmedzenia čo sa hmotnosti a veľkosti týka – tie sú určené trasou a cestovnou triedou. Limity sa taktiež vzťahujú na zapísanú batožinu a závisia od typu cestovného a cieľovej destinácie cestujúceho.

Cestovné triedy

Spoločnosť British Airways ponúka rôzne druhy cestovných tried.

Trieda Economy je najlacnejšia. V prípade letov v rámci Európy (Economy trieda typu Euro Traveller) pasažieri nemajú možnosť konzumácie bezplatného jedla, na rozdiel od cestujúcich z Economy triedy typu World Traveller, ktorá poskytuje kompletný servis.

World Traveller Plus je typom Premium Economy triedy, ktorá býva dostupná v rámci vybraných diaľkových letov. Cestujúci si tu môžu vychutnať rozšírenú ponuku menu a možnosti individuálneho rozptýlenia sa a zábavy.

British Airways ponúka celý rad možností aj v rámci Business triedy. Pasažieri, cestujúci po celej Európe, budú prví na palube a budú mať viac miesta na prácu alebo relax.

Služba Prvej triedy je dostupná v rámci vybraných diaľkových letov a liniek. Prémiové miesta so sedadlami, z ktorých po sklopení vzniknú dokonale rovné postele, sú len jedným z mnohých luxusných momentov na palube.

Online Check-in

Cestujúci môžu check-in riešiť už 24 hodín pred odletom lietadla a vytlačiť, stiahnuť alebo zaslať emailom svoj palubný lístok.

Flotila

Flotila spoločnosti British Airways pozostáva z približne 300 lietadiel, vrátane strojov ako Airbus A318-100, A319-100, A320-200, A321-200, A380-800, Boeing 727-400, 767-300ER, 777-200, 777-200ER, 787-8.

Londýn Heathrow

Hlavné medzinárodné letisko v Londýne leží na západnom okraji britského hlavného mesta, asi 24 km od jeho centra. Je najrušnejším letiskom v Európe a tretím na svete podľa celkového počtu prepravených osôb. V termináloch nájdete rôzne možnosti – sú tu bary, reštaurácie, kaviarne, obchody a iné. Wi-Fi pripojenie je k dispozícii na celom letisku, rovnako ako bezplatné počítačové stoly so širokopásmovým pripojením.

Občerstvenie počas letu

Spoločnosť British Airways uzavrela kontrakt s firmou Marks & Spencer ako dodávateľom potravín a nápojov v rámci letov po Európe (neplatí pre cestujúcich Business triedy), pričom bezplatné občerstvenie sa podáva na všetkých diaľkových letoch. Jedlo na palube si môžete vybrať a zakúpiť v online menu 30 dní až 24 hodín pred letom.

Doplnkové služby

Pri diaľkových letoch ponúka spoločnosť British Airways širokú škálu zábavy – od hraných filmov, cez dokumenty, až po televízne programy. Dostupná je ale aj hudba, knihy, audioknihy a hry.