Menu

Tarom

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Tarom na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Tarom

Letecká spoločnosť Tarom je rumunským národným dopravcom, ktorý z 97,05% patrí rumunskému ministerstvu dopravy. Najstaršia a najväčšia letecká spoločnosť v tejto krajine bola založená v roku 1920, ale prvé pravidelné spojenie na trase z Bukurešti do Galati, bolo spustené o 5 rokov neskôr. Do roku 1989, kedy v Rumunsku padla komunistická vláda, prevádzkovala letecká spoločnosť len lietadlá typu Ilyushin. V roku 1990 ich však nahradili Boeingy a Airbusy.

V roku 1993 rumunský dopravca začal lietať do Bangkoku a Montrealu. Avšak po tom, ako v roku 2001 zaznamenal veľké straty, boli tieto letové trasy zatvorené. V nasledujúcich dvoch rokoch došlo k ďalšiemu zrušeniu liniek, vrátane diaľkových letov do Chicaga, New Yorku a Pekingu. V súčasnosti Tarom pôsobí na 52 letiskách v 22 krajinách Európy, Stredného východu a severnej Afriky a od 25. júna 2010 je  členom aliancie SkyTeam. Hlavnou základňou Taromu je medzinárodné letisko v Otopeni neďaleko Bukurešti.

Batožina

Na palubu lietadiel spoločnosti Tarom je dovolené vziať si príručnú batožinu. Jej rozmery a hmotnosť určuje letecká spoločnosť a môžu sa líšiť v závislosti od zarezervovanej triedy alebo trasy letu. Zapísaná batožina musí tiež spĺňať určité hmotnostné a rozmerové normy a aj v tomto prípade všetko závisí od cestovnej triedy a trasy

Triedy

S rumunskou leteckou spoločnosťou môžete cestovať triedami Economy a Business.

Online check-in

Check-in online je možný v priebehu 30 hodín až jednej hodiny pred plánovaným odletom lietadla.

Flotila

Flotila rumunskej leteckej spoločnosti Tarom pozostáva z 23 lietadiel typu Airbus A30-300, A318, ATR 42-500, ATR 72-500, Boeing 737-300 a B737-700.

Letisko Bukurešť – Otopeni

Toto medzinárodné letisko, známe aj ako letisko Henri Coanda, sa nachádza v meste Otopeni, 16,5 km severne od centra rumunského hlavného mesta Bukurešť. V areáli letiska sa nachádzajú bary, reštaurácie, kaviarne, obchody a v príjazdových halách sú dokonca požičovne áut. Terminál letiska ponúka špeciálny prístupový bod k internetu, k dispozícii je ale aj bezdrôtové internetové pripojenie.

Občerstvenie

Jedlá na palubách lietadiel rumunského dopravcu sú prispôsobené kulinárskym návykom a kultúre cestujúcich. V rámci domácich letov sa servíruje ľahké občerstvenie, na medzinárodných trasách zase kalorickejšie jedlá. Rozmanitosť menu ale závisí aj od dĺžky letu. Letecká spoločnosť servíruje aj dezerty a to vo forme cookies, čokolády alebo ovocia.

Pri letoch v triede Economy, ktoré trvajú viac ako dve hodiny, môžu cestujúci okrem sendvičov a dezertov počítať aj s pivom (ak lietadlo vzlietne v popoludňajších hodinách). V Business triede na medzinárodných trasách sú cestujúcim podávané najkvalitnejšie dezerty a vyberané vína, šampanské a pivo. Na zvláštne želanie spoločnosť pripraví dokonca špeciálne jedlo, napríklad vegetariánske, kosher alebo porcie pre deti a dojčatá.

Doplnkové služby

Na palube lietadiel spoločnosti Tarom majú cestujúci prístup k farebnému magazínu SkyLady. Okrem toho ponúka spoločnosť svojim zákazníkom vernostný program Flying Blue.