Menu

Brussels Airlines

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Brussels Airlines na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Advertisement

Zistite viac o Brussels Airlines

Brussels Airlines

Spoločnosť Brussels Airlines je vlajkovým a zároveň najväčším leteckým prepravcom Belgicka. Vznikla koncom roka 2006 po zlúčení SN Brussels Airlines a aerolínií Virgin Express a už na jar roku 2007 začala svoju činnosť. Ziskom menšinového podielu vo firme vstúpila do Brussels Airlines v roku 2008 Lufthansa, jeden z najväčších leteckých prepravcov na svete. Súčasťou transakcie malo byť začlenenie belgických aerolínií do Star Alliance, významnej globálnej leteckej aliancie, ktoré sa podarilo dokončiť v decembri roku 2009.

Mimoriadne dôležitá expanzia sa firme podarila začiatkom roka 2014, kedy potvrdila deväť nových sezónnych destinácií a návrat na poľský trh, a tiež v roku 2017, kedy prevzala technické a personálne rezervy zanikajúcej Thomas Cook Airlines Belgium.

V súčasnosti vlastní väčšinový podiel v Brussels Airlines spoločnosť Lufthansa., pričom najväčší belgický prepravca operuje na viac ako 120 trasách v rámci Európy, Afriky, Ázie a Severnej Ameriky.

Batožina

Na palubu lietadiel Brussels Airlines je povolené vziať si jeden kus príručnej batožiny a jeden predmet osobnej potreby (príručná taška, aktovka, taška na notebook a pod.). Po prekročení stanovených rozmerových a váhových limitov sa však na každý kus batožiny vzťahuje doplatok.

V prípade registrovanej batožiny tak isto platia určité váhové a rozmerové limity, treba tu však počítať aj s tým, že niektoré predmety sa v rámci registrovanej batožiny prepravovať nesmú (elektronické cigarety, starožitnosti, krehké predmety a pod.).

Na prepravu športového vybavenia sa vzťahujú poplatky podľa trasy letu, vybavenie na lyže a snowboard je obvykle možné prepravovať zdarma. Za špecifických podmienok je možné prepravovať aj zvieratá, v kabíne lietadla však len mačky a menšie psy. Preprava niektorých potenciálne nebezpečných predmetov (zbrane a strelivo, lítiové batérie, elektrické vozíky) si vyžaduje schválenie, iné (výbušniny, toxické látky, magnetické materiály, horľaviny a pod.) sú zakázané.

Letové triedy

V rámci letov po Európe a do vybraných afrických krajín je možné cestovať v jednej zo štyroch tried: Check&Go, Light&Relax, Flex&Fast a Bizz&Class (táto je zo spomínaných štyroch najluxusnejšia). Triedy sa navzájom odlišujú rozsahom predplatených služieb na palube lietadla či na letisku.

Pri interkontinentálnych letoch ponúkajú Brussels Airlines na výber triedy Economy, Economy Privilege a Business, kde vás čaká široký výber prémiových jedál či komfortná posteľ s masážnou funkciou.

Online check-in

Služba online check-in je dostupná najskôr 24 hodín a najneskôr 1 hodinu pred plánovaným odletom. Online check-in prebieha štandardne, pričom jeho súčasťou je aj vytlačenie palubného lístka. Služba je dostupná pre drvivú väčšinu letov zo zoznamu Brussels Airlines, podobne ako check-in prostredníctvom špeciálnej mobilnej aplikácie. Ten sa dá riešiť za rovnakých časových podmienok ako klasický online check-in.

Flotila Brussels Airlines

Letka spoločnosti Brussels Airlines pozostáva z viac ako 50 lietadiel. Jedná sa výhradne o rôzne modelové rady strojov typu Airbus (A319-100, 320-200, A330-200, A330-300 a A340-300). Polom ich pôsobnosti sú interkontinentálne lety a lety po Európe. Flotilu dopĺňa niekoľko prenajatých lietadiel typu Suchoj Superjet, ktoré operujú na vybraných európskych letových trasách.

Letisko Brusel-Zaventem

Hlavným dopravným uzlom pre Brussels Airlines je najväčšie belgické letisko Brusel-Zaventem, ktoré leží asi 12 km severovýchodne od Bruselu. Vzhľadom na európske pomery ide o rušné letisko, ktoré len v roku 2017 odbavilo takmer 25 miliónov cestujúcich. Brusel-Zaventem disponuje celou radou duty-free obchodov a predajní so šperkmi či značkovým tovarom, nájdete tu ale aj viacero kvalitných reštaurácií, barov a kaviarní. Letisko má vlastný hotel (a niekoľko ďalších sa nachádza v jeho tesnej blízkosti), v areáli letiska je čerpacia stanica, niekoľko autopožičovní (vrátane možnosti odvozu limuzínou), pošta, lekáreň, zmenárne a niekoľko miestností, ktoré sa dajú využiť na usporiadanie mítingov a konferencií. Bezdrôtové internetové pripojenie je dostupné v celom priestore letiska.

Občerstvenie

Pri letoch s Brussels Airlines hladní určite nebudete. Pestrosť jedál závisí od letovej triedy a tiež od dĺžky letu. V rámci letov do 2 hodín sa zväčša servíruje studené občerstvenie, pri dlhších letoch aj teplé pokrmy, raňajky a alko aj nealko nápoje. Aspoň 48 hodín vopred je možné objednať si aj špeciálne pokrmy, ktoré zohľadňujú kultúrne, náboženské či iné požiadavky cestujúcich (široká škála vegetariánskych jedál, nízkotučných pokrmov a pod.). Brussels Airlines pamätali aj na detských cestujúcich – pre nich sú pripravené chutné jedlá s nízkym obsahom cukru a soli. Dôkazom kvalitnej starostlivosti o cestujúcich je cena za najlepšie občerstvenie a víťazstvo v kategórii inovácie palubného cateringu, ktoré firma získala v roku 2017.

Doplnkové služby

Najmä počas letov na väčšie vzdialenosti je možné v lietadlách Brussels Airlines využiť veľké množstvo audiovizuálnych programov a filmov rôznych žánrov, ktoré sa dajú sledovať na individuálnej obrazovke. Na palube býva k dispozícii aj duty-free obchod s výberom rôznych zaujímavých predmetov a ak sa registrujete pomocou online check-inu, získate zdarma digitálnu verziu novín podľa vlastného výberu.