Menu

Vueling

Advertisement

Najvýhodnejšie akciové lety s leteckou spoločnosťou Vueling na eSky

Cena za 1 dospelú osobu pre obidva smery

Ukázať filtre
Advertisement

Zistite viac o Vueling

Vueling

Vueling Airlines je španielska nízkonákladová letecká spoločnosť so základňou na letisku El Prat v Barcelone a na rímskom letisku Fiumicino. Názov linky pochádza zo španielskeho slova "vuelo", čo znamená "let".
Letecký dopravca operuje z týchto základní: A Coruña, Alicante, Amsterdam, Bilbao, Florencia, Gran Canaria, Malaga, Palma de Mallorca, z letiska Charlesa de Gaulla a letiska Paríž-Orly, ďalej tiež z destinácií Santiago de Compostela, Sevilla, Valencia, Ibiza a Menorca, ktoré využíva najmä počas letnej sezóny.
Letecká spoločnosť obsluhuje viac ako 100 trás medzi Barcelonou a Rímom a letiskami v Afrike, Európe a Ázii. Je to druhý najväčší dopravca v Španielsku.
Spoločnosť Vueling vzniklá v roku 2004. Spočiatku flotila počítala len 2 lietadlá Airbus A320, ktoré lietali medzi Barcelonou a Ibizou, mestom Palma de Mallorca a parížskym letiskom Charles de Gaulle.

 

Batožina

Na palubu lietadla spoločnosti Vueling si môžete vziať príručnú batožinu. Avšak jej rozmery a hmotnosť sú určené leteckou spoločnosťou a môžu sa líšiť v závislosti od triedy rezervácie alebo trasy.
Podaná (registrovaná) batožina v aerolinke Vueling taktiež musí spĺňať určité rozmery a hmotnosť. Aj tu všetko závisí od cestovnej triedy a trasy.

 

Cestovné triedy

V lietadlách leteckej spoločnosti Vueling existuje len jedna cestovná trieda, ale môžete použiť niekoľko taríf.
Cestovanie s tarifou Basic Vám dáva príležitosť zbierať body Punto programme. Každý účastník letu, respektíve vernostného programu aerolínií, môže zbierať vernostné body – za každé euro z ceny letenky môže cestujúci získať 3 body.
Letenky spoločnosti Vueling sa predávajú v rôznych tarifách. Tarifa Optima umožňuje pasažierovi vybrať si miesto v lietadle, vykonať okamžitý check-in a bezplatnú prepravu registrovanej batožiny. Pre rodiny s deťmi je pripravená tarifa Family – zahŕňa prioritný nástup na palubu lietadla pre rodiny s deťmi do 2 rokov a možnosť využiť špeciálnu odbavovaciu priehradku na vybraných letiskách. Tarifa TimeFlex zase umožňuje flexibilnú správu vlastnej rezervácie. Zmeny na letenke sa však dajú uskutočniť len v rámci určitého rozsahu.

 

Online odbavenie

Skoršie online odbavenie šetrí Váš čas na letisku. Palubná karta môže byť vytlačená alebo stiahnutá na mobil pomocou mobilnej aplikácie.
Online odbavenie je možné ihneď po rezervácii letenky až do 4 hodín pred odletom (s výnimkou letísk, na ktorých sa odbavenie končí na 24 hod. pred odletom - Lisabon, Cardiff, Lyon, Praha, Frankfurt, Londýn-Heatrow).
Pri online odbavení si môžete vybrať svoje miesto na palube.

 

Flotila

Flotila spoločnosti Vueling pozostáva zo 120 lietadiel, vrátane strojov Airbus A319-100, Airbus A320-200, Airbus A320neo či Airbus A321-200.

Letisko Barcelona-El Prat

Letisko sa nachádza 12 km juhozápadne od centra Barcelony. Je to druhé najväčšie letisko v Španielsku po madridskom letisku Barajas a 31. letisko medzi najrušnejšími na svete. Okrem spoločnosti Vueling svoju základňu má tu aj Iberia Regional a Ryanair.
Väčšinu letov z tohto letiska je obsluhovaná spoločnosťami Vueling, easyJet, Lufthansa a Air Europa. Najobľúbenejšie destinácie z Barcelony sú Londýn-Gatwick, Amsterdam-Schiphol, Paríž Charles de Gaulle, Frankfurt Internetional, Rím-Fiumicino.

 

Jedlá

Vueling ponúka široký výber jedál. Cena letenky v tarife Excellence zahŕňa občerstvenie a nápoje. 

Dodatočné služby

Cestujúci v rámci tarify Excellence majú prístup k letiskovým salónikom.