Menu

Lietanie počas tehotenstva. Tretí trimester

Lietanie počas tehotenstva. Tretí trimester

Aj keď sa v pokročilej fáze tehotenstva cítite absolútne v poriadku, mali by ste na seba dávať poriadny pozor – iba tak minimalizujete riziko predčasného pôrodu. Majte na pamäti, že sedadlá v lietadle môžu byť veľmi nepohodlné. 

Lietanie počas tretieho trimestra

Letecké spoločnosti vo všeobecnosti nedovoľujú vstúpiť na palubu lietadla ženám, ktoré sú po 34. týždni tehotenstva (každé aerolínie však majú vlastné pravidlá). Okrem rizika predčasného pôrodu hrozia aj problémy s krvným obehom z dôvodu dlhého sedenia. Pravidlá a obmedzenia pre tehotné pasažierky sa líšia medzi leteckými spoločnosťami.

Ak ste sa rozhodli pre let lietadlom, požiadajte svojho doktora o potvrdenie o aktuálnom týždni tehotenstva. Zabránite problémom, ktoré by mohli v tejto súvislosti na letisku vzniknúť. Niektoré aerolínie dokonca majú svoje vlastné formuláre, ktoré musíte dať vášmu doktorovi na vyplnenie.

Mali by ste tiež zvážiť zabalenie všetkých potrebných vecí, ktoré by ste mohli potrebovať v nemocnici – v prípade, že by pôrod nastal skôr, ako sa očakáva. 

Pamätajte si!

Pred každým letom lietadlom by ste mali navštíviť svojho lekára a prekonzultovať s ním, či je táto forma dopravy v danej fáze tehotenstva bezpečná pre vás aj vaše dieťa.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later