Menu

Môžem cestovať s vodiacim psom?

Môžem cestovať s vodiacim psom?

Väčšina leteckých spoločností, nízkonákladných ako jak tradičných, umožňuje cestovanie osôb so zdravotným postihnutím, nevidiacich alebo zrakovo postihnutých s vodiacim psom. V tomto prípade je vodiaci pes prepravovaný bezplatne. Cesta s vodiacim psom neobmedzuje batožinové limity. Neexistujú žiadne obmedzenia pokiaľ ide o hmotnosť takéhoto zvieraťa.

Avšak povinnosťou cestujúceho je vopred informovať leteckú spoločnosť o ceste s vodiacim psom, a to najlepšie už počas rezervácie.

Pravidlá cestovania s vodiacim psom

Pes musí byť na vodítku, mať náhubok a všetky potrebné dokumenty. Ak chcete zistiť alebo sa uistiť, ktoré dokumenty sú potrebné v prípade Vášho leteckého prepravcu, kontaktujte nás.

Niektoré letecké spoločnosti nepovoľujú prepravu vodiacich psov na určených trasách alebo na palube lietadla – kontaktujte nás, aby ste sa dozvedeli o pravidlách cestovania na konkrétnej trase.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!