Menu

Ako zabaviť dieťa počas letu lietadlom? Zábava a hry

Ako zabaviť dieťa počas letu lietadlom? Zábava a hry

Absolvovať let lietadlom spolu s dieťaťom môže byť pre každého rodiča ozajstnou výzvou. Bez ohľadu na vek dieťaťa je vždy dobré, ak má rodič pripravené hračky či nápady, ktorými malého cestujúceho zamestná, v ideálnom prípade počas celej dĺžky letu. Pamätajte však, že pre dieťatko nie je nič viac, ako keď sa môže zahrať s mamou či ockom.

Ako zabaviť dieťa na palube lietadla?

Výber hier a hračiek je určite dôležitý a závisí od veku dieťaťa a jeho záľub. Nemenej podstatná je ale aj dĺžka a čas letu. Najlepšou možnosťou je absolvovať cestu v noci, pretože vy aj vaše dieťatko môžete väčšinu letu pomerne bezstarostne prespať. Ak toto nie je možné, potom sa pripravte na dobrodružstvo – let totiž môže byť (a väčšinou aj býva) pre dieťa skvelým zážitkom. Nezabudnite so sebou vziať obľúbené jedlo vašej ratolesti, prípadne sa dopredu oboznámte s palubným menu, ktoré tá-ktorá letecká spoločnosť ponúka.

Obľúbené hračky

Ak cestujete s dojčaťom, veľmi pravdepodobne mu k spokojnosti bude stačiť vaša prítomnosť a jeho obľúbená plienka. Určite ho však poteší a zabaví zároveň aj nejaká z jeho obľúbených hračiek pre najmenších.

Pre niekoľko mesiacov staré dieťatko odporúčame vziať nejakú z interaktívnych hračiek alebo knižiek pre maličkých, ktoré majú mnoho vreciek a skrytých prekvapení na každej strane.

Deti vo veku niekoľkých rokoch sú plné energie, pri nich s jednou hračkou neuspejete. Kľúčom je upútať ich pozornosť viacerými hračkami, napríklad:

• herná konzola či tablet s obľúbenou rozprávkou (nezabudnite na slúchadlá a USB kábel, mnohé lietadlá dokonca ponúkajú možnosť pripojenia zariadenia),

• obľúbené plyšové zvieratko,

• ceruzka a blok na kreslenie – skúste dieťa motivovať, aby nakreslilo priebeh cesty; kapitána, lietadlo či miesto, kam máte namierené,

• super voľbou je aj celkom nová hračka, o ktorej dieťa ešte nevie,

• bábka – môžete ju využiť ako akési médium, pomocou ktorého dieťatku poviete o tom, čo sa práve deje, prípadne čo sa ešte len stane.

Zábava a hry

Deti sa veľmi rýchlo začnú nudiť a ťahať so sebou kopu hračiek by mohlo byť pomerne trápne. Preto je dobré, ak máte v zálohe niekoľko nápadov na hry, ku ktorým žiadne hračky či iné predmety nepotrebujete.

• na základe tvaru oblakov v nich môžete hľadať „skryté“ zvieratá či príšery,

• hra so slovíčkami; môžete vymýšľať slová s určitým písmenom (napr. slová na „b“), slová v súvislosti so zvolenou témou („aké slová ti napadnú, keď sa povie lietadlo?“), prípadne reťaziť slovíčka podľa posledného písmena predchádzajúceho slova (Amerika-ananás-slon-nebo-oblak atď.)

• kameň-papier-nožnice – klasika a posledná záchrana

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later