Menu

Letenka pre dojča a dieťa

Letenka pre dojča a dieťa

Ak chcete rezervovať letenku pre dojča alebo dieťa, použite vyhľadávač, ktorý sa nachádza na stránke eSky. Pri výbere počtu cestujúcich vyberte príslušnú kategóriu cestujúcich:

  • dospelí: od 18. rokov
  • mládež: od 12. do 18. rokov
  • deti: od 2. do 12. rokov
  • dojčatá: do 2. rokov

Pozor!

Voľba správneho veku a zadanie dátumu narodenia pre každého maloletého cestujúceho počas procesu rezervácie letu je povinné. Dojčatá a deti nemôžu cestovať na základe letenky rezervovanej pre dospelú osobu.

Dojča do 2 rokov môžu cestovať na kolenách rodičov (0-20% z ceny normálneho letu, obmedzená batožina) alebo v autosedačke na osobitnom sedadle (50-100% z ceny normálneho letu, batožinový limit ako pre dospelú osobu alebo len o niečo menšia batožina).

 

Cesta, počas ktorej dojča dovŕši 2 roky

Ak počas plánovanej cesty Vaše dojča prekročí vekovú hranicu, podľa ktorej letecké spoločností kategorizujú cestujúcich, musíte to zohľadniť pri vykonávaní rezervácie, aby sa predišlo neskorším problémom. V závislosti od typu leteckej spoločnosti existuje niekoľko spôsobov, ako správne rezervovať letenku.

Pravidelné letecké spoločnosti

Prvým spôsobom je kúpenie dvoch samostatných leteniek na let tam a na spiatočný let. V prípade prvého letu bude dieťa naďalej využívať zľavu pre dojčatá (zvyčajne je to 90%). V prípade druhého letu platiť už bude iba zľava pre deti (zvyčajne 33%).
To však nie je najlepšie riešenie, pretože dieťa musí byť na jednej rezervácii uvedene spolu s dospelým opatrovateľom. Vzhľadom k tomu, že jednosmerný let v pravidelných leteckých spoločnostiach často stojí skoro rovnako ako letenka na let tam a späť, kúpa 2 takýchto letov pre dieťa a opatrovateľa výrazne zvýši náklady, hoci počas prvej cesty dojča má väčšiu zľavu.

Druhou možnosťou je kúpiť si jeden let v dvoch smeroch bez zľavy pre dojčatá. V tomto prípade by ste mali počas rezervácie vo vyhľadávači letov zvoliť kategóriu „Dieťa” namiesto „Dojča”.
Ako sa to možno nezdá, toto riešenie je výhodnejšie. Hoci nepoužívate zľavu poskytovanú pre dojča na prvom letovom úseku, ale vzhľadom k tomu, že zvyčajne je rezervácia letenky na let tam a späť výrazné lacnejšia ako rezervácia dvoch jednosmerných leteniek, konečný zostatok bude pre Vás výhodnejší.

Nízkonákladné letecké spoločnosti

V tomto prípade mali by ste kúpiť dve osobitné letenky na let tam a na spiatočný let. V prvom prípade vo vyhľadávači zadajte kategóriu „Dojča”, a v druhom „Dieťa”.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!