Menu

Ako sa obliecť do lietadla?

Ako sa obliecť do lietadla?

Táto otázka znie možno trochu absurdne, no ukazuje sa, že mnoho pasažierov, najmä však ľudí, ktorí cestujú prvýkrát, sa oblieka neprimerane vzhľadom k podmienkam, ktoré panujú v lietadle. Móda prevláda nad komfortom, no malo by to byť opačne.

Ako sa obliecť do lietadla?

Čím je let dlhší, tým viac naberá pocit pohodlia na dôležitosti. Ak to situácia a podmienky dovoľujú, najlepším variantom je obliecť si voľné športové nohavice (tepláky), nohavice vyrobené z mäkkého materiálu alebo legíny. K tomu tričko alebo voľnú blúzku či tuniku a pohodlné topánky – takýto outfit je do podmienok lietadla absolútne perfektný.

Rozhodne neodporúčame príliš úzke džínsy. Priliehavé oblečenie a krátke súkne tak isto nie sú najlepším nápadom. Je však vhodné vziať si so sebou ponožky a sveter, nakoľko počas letu býva v lietadle pustená klimatizácia a vám preto môže byť chladno.

A čo s vlasmi? Skúsení cestujúci, ktorí sú zároveň majiteľmi dlhých vlasov, si ich zvyknúť viazať – vzduch v lietadle totiž býva veľmi suchý a opierky vysoké, čo môže prispieť k tomu, že vlasy sa nabijú statickou elektrinou. Najkomfortnejším riešením je vlasy zviazať  v oblasti dolnej časti krku („do chvosta“), prípadne spraviť vrkoč. Cop alebo drdol môžu byť prekážkou, ak by ste sa chceli oprieť o sedadlo.

Samozrejme, že výber outfitu je v plnej miere vecou každého cestujúceho, no občas, napríklad v business triede, kde muži cestujú v oblekoch a ženy v kostýmoch, by sme sa v teplákovej súprave nemuseli cítiť najlepšie. Preto je dôležité nájsť tú správnu rovnováhu medzi komfortným a zároveň akceptovateľným oblečením.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later