Menu

Čo robiť po pristátí lietadla?

Čo robiť po pristátí lietadla?

Po skončení procesu pristávania obsluha lietadla informuje o možnosti opustiť palubu. Cestujúci sa vtedy odoberú k označeným východom. V závislosti od pravidiel a podmienok platných na danom letisku cestujúci idú ďalej cez tunel terminálu, nastupujú do pristaveného autobusu alebo samostatne prechádzajú vyznačenou trasou do budovy letiska.

V závislosti od krajiny pristátia môže byť potrebné absolvovať hraničnú a vízovú kontrolu. Medzinárodné letiská sú štandardne označené – všetky informácie možno nájsť na informačných tabuliach.

Let s prestupmi

Ak cestujúci prestupujú na tranzitnom letisku, a cestujú prostredníctvom pravidelných leteckých spoločností, ich batožina bude s najväčšou pravdepodobnosťou automaticky prevezená na ďalší let.

V takom prípade sa v závislosti od dĺžky trvania prestupu cestujúci vydajú priamo k príslušnému vchodu do lietadla alebo do čakacích priestorov.

Ak cestujúci počas prvej registrácie nedostali všetky palubné lístky, bude potrebné vyzdvihnúť batožinu a opäť ju podať v odletovej hale.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Ponúkol tento článok informácie, ktoré ste hľadali? Áno | Nie
Myslím si, že tento článok:
Vďaka za váš názor!