Menu

Aký typ batožiny si zvoliť na cestu lietadlom?

Aký typ batožiny si zvoliť na cestu lietadlom?

To, či príručná batožina bude postačujúca zavisí len na Vašich potrebách - kde a na koľko dní cestujete, aké oblečenie alebo kozmetiku potrebujete atď.

Cena podanej batožiny

Pri plánovaní cesty nízkonákladovými leteckými spoločnosťami zvážte, či môžete si niekoľko potrebných vecí kúpiť v cieľovom meste. Týmto spôsobom ušetríte na podanej (zapísanej) batožine, ktorá najmä v nízkonákladových leteckých spoločnostiach je veľmi drahá. 

Čas strávený na letisku

Keď budete cestovať bez podanej batožiny ušetríte aj čas, ktorý budete musieť stráviť na letisku, a to zároveň pred cestou ako aj po pristátí. 

Veľkosť príručnej batožiny

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete mať podanú batožinu, mali by ste venovať pozornosť aj taške, do ktorej balíte svoju príručnú batožinu. Najpohodlnejšie sú materiálové tašky a batohy, lebo sa jednoduchšie dajú prispôsobiť tvaru priestoru, do ktorého sa musí zmestiť. Vystužený kufor môže mať napr. o 1 cm navyše na to, aby sa zmestil pod sedadlom. V prípade mäkkého batohu vždy môžete získať nejaký priestor.

Obsah

Pri balení príručnej batožiny pamätajte o obmedzeniach v preprave tekutín, teda nápojov, tekutých potravín, kozmetiky atď. Nezabudnite, že všetky tekutiny podliehajú obmedzeniam, sú to okrem iného: gély, krémy, aerosóly, peny na holenie, zubné pasty alebo emulzie. Tekutiny sa môžu v príručnej batožine prepravovať len v baleniach do 100 ml. Všetky nádoby musia byť umiestnené v transparentnom vrecku s objemom 1 l.

Odchýlky od vyššie uvedených obmedzení platia pre prepravu detskej výživy a liekov potrebných počas letu.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later