Menu

Poplatky za roaming v zahraničí. Aké sú ceny?

Poplatky za roaming v zahraničí. Aké sú ceny?

V júni roku 2017 boli poplatky za roaming v rámci Európskej únie zrušené. Vyzeralo to tak, že ľudí sa už viac nebudú týkať žiadne ďalšie poplatky za hovory, textové správy či sťahovanie údajov z internetu. Avšak zákony Európskej únie povoľujú výnimky z tohto pravidla a mobilní operátori tento fakt veľmi ochotne využívajú.

Kedy a koľko by sme mali platiť za roaming v rámci Európskej únie?

Na základe nových nariadení Európskej únie by sme nemali znášať žiadne dodatočné náklady na využívanie mobilného telefónu v rámci priestoru Európskej únie. Realita je však taká, že zákazníkom niektorých mobilných operátorov v krajinách EÚ budú naďalej účtované poplatky za hovory, posielanie textových správ a sťahovanie dát z internetu. Bude sa tak diať ale len v mimoriadnych situáciách a všetko bude prebiehať v súlade s právnym systémom EÚ.

Musí za roaming v EÚ platiť každý?

Dodatočne poplatky za roaming sa, našťastie, netýkajú všetkých zákazníkov. Niektorí operátori mobilných sietí zaviedli také poplatky, ktoré sa započítajú len vtedy, keď sa mobilný telefón za posledných 30 dní v zahraničí používal častejšie. Skôr než vycestujete si preto poriadne skontrolujte podmienky vášho mobilného užívateľského programu a ustite sa o tom, za ktoré dodatočné služby by ste mohli platiť navyše.

Aké sú poplatky za roaming mimo Európskej únie?

Vyššie uvedené zmeny vo vypočítavaní poplatkov za hovory, textové správy a používanie internetu sa nevzťahujú na krajiny mimo Európskej únie. Je preto vhodné, aby ste si ešte pred cestou skontrolovali sadzobník poplatkov za roaming v krajine, do ktorej sa chystáte vycestovať. Mali by ste počítať s tým, že ceny môžu byť vyššie než v prípade cien za roaming v rámci EÚ.

Tipy a návrhy v tomto článku a súvisiace články sú len pre informačné a pomocné účely a nesmú predstavovať základ pre akúkoľvek sťažnosť voči eSky.sk.

Zaujal Vás tento článok, ale potrebujete viac informácií?
Ďakujeme za Vašu pomoc

Váš názor nám pomôže vytvárať lepšie a príslušné články

Temporarily we could not send your suggestions

Send again Try later